Jack Grealish bez prawa jazdy i z wysoką grzywną

Piłka nożna
Jack Grealish bez prawa jazdy i z wysoką grzywną
fot. PAP
Sąd w Birmingham orzekł wobec Jacka Grealisha dziewięciomiesięczny zakaz prowadzenia pojazdów i grzywnę w wysokości ok. 90 tysięcy euro.

Sąd w Birmingham orzekł wobec Jacka Grealisha dziewięciomiesięczny zakaz prowadzenia pojazdów i grzywnę w wysokości ok. 90 tysięcy euro. Piłkarz Aston Villi i reprezentacji Anglii został zatrzymany przez policję za jazdą pod wpływem alkoholu.

Grealish, według relacji brytyjskich mediów, miał przyznać, że w dwóch przypadkach był "bezwzględnie winny".

 

Pierwsze zdarzenie miało miejsce pod koniec marca, kiedy 25-letni miał staranować swoim autem dwa zaparkowane obok samochody. Według funkcjonariuszy policji, którzy zeznawali w sądzie, Grealish po wyjściu z auta miał się przewrócić i czuć było od niego "odurzającą woń alkoholu".

 

Krótko przed tym incydentem pomocnik Aston Villi miał zamieścić w mediach społecznościowych wpis namawiający fanów futbolu do pozostania w domach w związku z pandemią COVID-19. Po jego wpadce posypały się tym większe głosy oburzenia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Cezary K. miał szantażować Roberta Lewandowskiego. Poznaliśmy pierwsze decyzje sądu 

 

Do drugiego zdarzenia doszło w październiku. Grealish był obserwowany przez policję, gdyż z dużą prędkością zbliżał się do wjazdu na autostradę i tuż po tym został zatrzymany przez patrol drogówki.

 

W tym sezonie Grealish zdobył pięć goli i asystował przy kolejnych sześciu trafieniach zawodników Aston Villi.

 

Do reprezentacji Anglii został po raz pierwszy powołany w wrześniu i rozegrał dotychczas pięć spotkań. W drużynach młodzieżowych urodzony w Birmingham piłkarz grał dla Irlandii.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie