Jan Biegański odchodzi z GKS-u Tychy. "To bolesne, ale świat się na nim nie kończy"

Piłka nożna
Jan Biegański odchodzi z GKS-u Tychy. "To bolesne, ale świat się na nim nie kończy"
fot. CyfraSport
Jan Biegański odchodzi z GKS-u Tychy

GKS Tychy poinformował w poniedziałek, że wygasający z końcem grudnia 2020 roku kontrakt Jana Biegańskiego z GKS Tychy nie zostanie przedłużony. 18-letni pomocnik postanowił kontynuować swoją piłkarską przygodę w innym klubie. O kulisach rozmów kontraktowych z Biegańskim mówił w Magazynie Fortuna 1 Ligi Prezes Zarządu GKS-u Leszek Bartnicki.

Bartnicki był gościem Marcina Feddka, który w ostatniej fazie rozmowy z prezesem GKS-u nawiązał do sagi kontraktowej młodego pomocnika. - Jan Biegański - jeszcze jest w Tychach czy już się pożegnał? - zapytał Feddek.

 

- Z tego co wiem to już opróżnił szafkę - odpowiedział Bartnicki. - Napisał jeszcze kilka słów na tablicy do kolegów w szatni. W piątek mieliśmy wigilię klubową, na której złożyłem Jankowi życzenia. Janek zakończył swoją przemowę w ten sposób, że widzimy się za pół roku w Ekstraklasie - zdradził prezes tyskiego klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fortuna 1 Liga: Bruk-Bet Termalica ucieka rywalom. Hat-trick Romana Gergela

 

- Dla nas to jest bolesne, że Janek odchodzi. Pracowaliśmy nad tym, żeby przedłużyć z nim kontrakt, mniej więcej od Świąt Wielkanocnych. To było mnóstwo godzin spędzonych na rozmowach przeze mnie, przez Krzysztofa Bizackiego, przez trenera Derbina. Proszę mi uwierzyć, że używaliśmy wielu argumentów, żeby go przekonać. Z Jankiem pracowaliśmy nie tylko na boisku, znam też doskonale wszystkie jego nauczycielki, bo spraw szkolnych też pilnowaliśmy. Ale cóż... Widocznie Tychy okazały się dla niego za małe. Życzę mu szczęścia, a my będziemy tutaj kolejnych "Biegańskich" przygotowywać. Jeszcze w tym tygodniu podpiszemy kontrakty z bardzo zdolnymi młodzieżowcami, mamy bardzo zdolny rocznik 2004. Na Biegańskim świat się nie kończy, a może kiedyś z wielomilionowego transferu, z funduszu solidarnościowego coś do nas spłynie - dodał Bartnicki.

 

Według informacji podanej przez Piotra Koźmińskiego z WP Sportowe Fakty, kolejnym klubem Biegańskiego będzie Lechia Gdańsk. Przygodę z zespołem z Trójmiasta 18-latek ma rozpocząć 1 stycznia 2021 roku. - Niestety konkurencja ze strony znacznie bogatszych klubów, występujących w wyższej klasie rozgrywkowej, okazała się za silna. Życzymy mu powodzenia i z pewnością będziemy śledzić jego dalsze, piłkarskie losy - mówił Bartnicki, cytowany przez oficjalną stronę internetową GKS-u.

 

 

Fragment magazynu Fortuna 1 Ligi w załączonym materiale.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze