MŚ piłkarzy ręcznych: Gwiazdy reprezentacji Niemiec nie chcą grać

Piłka ręczna
MŚ piłkarzy ręcznych: Gwiazdy reprezentacji Niemiec nie chcą grać
fot. PAP
Gwiazdy reprezentacji Niemiec w piłce ręcznej nie chcą grać w styczniowych mistrzostwach świata w Egipcie.

Gwiazdy reprezentacji Niemiec w piłce ręcznej nie chcą grać w styczniowych mistrzostwach świata w Egipcie. Wolą zostać z rodzinami w czasie pandemii Covid-19. Taką decyzję podjęli Patrick Wiencek, Finn Lemke, Steffen Weinhold i Hendrik Pekeler.

Wiencek poinformował o tym selekcjonera Alfreda Gislasona jeszcze w ubiegłym tygodniu. We wtorek poszli w jego ślady koledzy klubowi z THW Kiel Weinhold i Pekeler oraz Lemke z MT Melsungen.

 

Gislason przyjął ich decyzję ze spokojem. "Ze sportowego punktu widzenia brak Finna Lemke, Steffena Weinholda i Hendrika Pekelera osłabia nas, to oczywiste. Wszyscy bezpośrednio przekazali mi swoje racje i ja ich rozumiem" - skomentował Islandczyk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Gębala przedłużył umowę z Łomżą Vive

 

Cała czwórka uzasadniła odmowę gry w reprezentacji względami rodzinnymi. "Rozwój epidemii i nowe restrykcje niepokoją mnie jako głowę rodziny. Nie mogę zostawić żony i dzieci samych na ponad cztery tygodnie" - powiedział Pekeler.

 

Od środy w Niemczech będą obowiązywać nowe ograniczenia. Do 10 stycznia otwarte mają być tylko te sklepy, które są niezbędne do codziennego życia, a także apteki i banki. W tym okresie zamknięte zostaną szkoły, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu. Bary i restauracje są nieczynne już od sześciu tygodni.

 

Mistrzostwa świata w Egipcie odbędą sie w dniach 14-31 stycznia, z udziałem reprezentacji Polski, która dostała "dziką kartę". Podopieczni Patryka Rombla rozpoczęli we wtorek zgrupowanie we Władysławowie. W pierwszej rundzie MŚ zmierzą się w Kairze kolejno z Tunezją, Hiszpanią i Brazylią.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze