MŚ siatkarzy 2022: Wiemy, gdzie zostaną rozegrane mecz otwarcia i finał

Siatkówka
MŚ siatkarzy 2022: Wiemy, gdzie zostaną rozegrane mecz otwarcia i finał
fot. Cyfrasport
Polscy siatkarze na rosyjskich parkietach będą bronili tytułu mistrza świata wywalczonego w 2018 roku.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zdradziła kolejne szczegóły dotyczące mistrzostw świata siatkarzy 2022. Mecz otwarcia turnieju zostanie rozegrany w Sankt Petersburgu, a decydujące spotkania odbędą się w Moskwie.

Mistrzostwa świata siatkarzy w 2022 roku zostaną rozegrane w dziesięciu miastach Rosji. Moskwa, Sankt Petersburg, Kaliningrad, Kazań, Krasnojarsk, Jekaterynburg, Nowosybirsk, Ufa, Jarosław oraz Kemerowo gościć będą 24 czołowe reprezentacje świata.

 

Mecz otwarcia zostanie rozegrany 26 sierpnia w Sankt Petersburgu. Wiadomo, że w spotkaniu inaugurującym turniej zagra reprezentacja Rosji, a jej przeciwnikiem będzie jeden z grupowych rywali. W pierwszej fazie drużyny będą rywalizować w czterozespołowych grupach w Moskwie, Kemerowie, Ufie, Jekaterynburgu, Nowosybirsku i Krasnojarsku. Ta część turnieju zostanie rozegrana w dniach 26–29 sierpnia.

 

Zobacz także: Zaprezentowano logo MŚ w siatkówce 2022

 

Druga faza grupowa została zaplanowana na 2–4 września. Zagra w niej szesnaście drużyn, a mecze odbędą się w Kazaniu, Kaliningradzie, Sankt Petersburgu oraz Jarosławiu. Do fazy finałowej awansuje sześć reprezentacji.

 

Rywalizacja o medale MŚ 2022 rozstrzygnie się w Moskwie w dniach 7–11 września. Sześć drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy, cztery najlepsze awansują do półfinałów, których zwycięzcy zmierzą się w meczu o złoto. W całym turnieju ma zostać rozegranych łącznie 70 spotkań.

 

Awans do turnieju finałowego mają już zapewniony dwie drużyny: Rosja – jako gospodarz oraz Polska – jako obrońca tytułu wywalczonego na parkietach Bułgarii i Włoch w 2018 roku.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie