PlusLiga: Ósme z rzędu zwycięstwo Trefla!

Trefl Gdańsk wygrał ósmy raz z rzędu w PlusLidze.

Siatkarze Trefla Gdańsk pokonali Stal Nysa 3:0 (25:19, 26:24, 25:16) w zaległym meczu 9. kolejki PlusLigi. Było to ósme z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Michała Winiarskiego.

Faworytem tego spotkania był Trefl, który od siedmiu meczów nie zaznał goryczy porażki. Siatkarze z Nysy z kolei w sezonie 2020/2021 wygrali tylko jeden mecz. Michał Winiarski dokonał dwóch zmian w składzie w stosunki do poprzeniego meczu. W szóstce pojawili się Kewin Sasak i Karol Urbanowicz. Do wyjściowego zestawienia Nysy powrócił Łukasz Łapszyński, który zmagał się z urazem.

Początek spotkania był wyrównany. Obie ekipy weszły w mecz odważnie, rozgrywający nie bali się gry środkiem. W pewnym momencie gdańszczanie zaczęli budować przewagę, a gdy sięgnęła trzech punktów (11:8), to trener Krzysztof Stelmach zdecydował się przerwać grę. Niewiele to jednak zmieniło. Gospodarze trzymali przyjezdnych na dystans i taka sytuacja utrzymała się do końca premierowej odsłony, która zakończyła się wynikiem 25:19.

Po zmianie stron przez krótką chwilę lepsi byli podopieczni trenera Winiarskiego, lecz przy zagrywce Wassima Ben Tary przyjezdni odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie 4:3. Przy stanie 6:9 szkoleniowiec gdańszczan poprosił o przerwę, bo gra jego zespołu niepokojąco się pogorszyła. Kilkadziesiąt sekund pauzy wpłynęło na nią jednak zbawiennie i po chwili na tablicy wyników pojawił się remis 10:10. Walka punkt za punkt trwała do samego końca seta, który na przewagi 26:24 wygrali gospodarze.

Trzecia partia na początku układała się podobnie, jak dwie poprzednie. Od stanu 10:10 gdańszczanie wrzucili wyższy bieg i osiągnęli czteropunktową przewagę. Do końca spotkania podwyższyli prowadzenie do dziewięciu oczek i pewnie wygrali 3:0.

Najwięcej punktów: Kewin Sasak (13), Bartłomiej Lipiński (12), Pablo Crer (7), Karol Urbanowicz (7) - Trefl; Bartłomiej Lipiński (9), Wassim Ben Tara (8), Bartosz Bućko (6) - Stal. MVP: Bartłomiej Lipiński (10/16 = 67% skuteczności w ataku)

Trefl Gdańsk - Stal Nysa 3:0 (25:19, 26:24, 25:16)

Trefl Gdańsk: Pablo Crer, Marcin Janusz, Bartłomiej Lipiński, Moritz Reichert, Kewin Sasak, Karol Urbanowicz - Maciej Olenderek (libero) - Łukasz Kozub, Mariusz Wlazły

Stal Nysa: Bartosz Bućko, Marcin Komenda, Bartłomiej Lemański, Łukasz Łapszyński, Mariusz Schamlewski, Wassim Ben Tara - Michał Ruciak (libero) - Kamil Długosz, Michał Filip, Patryk Szczurek