Premier League: Manchester City podzielił się punktami z West Bromwich Albion

Dla "The Citizens" jest to piąty remis w bieżących rozgrywkach Premier League.

Manchester City zremisował u siebie ze znajdującym się w strefie spadkowej West Bromwich Albion 1:1. Dla "The Citizens" jest to piąty remis w bieżących rozgrywkach Premier League. Cały mecz na ławce WBA przesiedział Kamil Grosicki.

Prowadzenie gospodarzom po 30 minutach dał Ilkay Gundogan. Reprezentant Niemiec wykorzystał podanie Raheema Sterlinga i posłał piłkę do siatki. Chwilę później wyrównać mógł Conor Gallagher, lecz jego strzał ze skraju pola karnego minimalnie minął bramkę.

Do wyrównania goście doprowadzili w 43. minucie meczu. Piłka po strzale Semiego Ajayiego trafiła w Rubena Diasa, po czym trafiła do siatki. Kilka minut potem sędzia zakończył pierwszą połowę.

Po zmianie stron do ataku ruszyli "The Citizens". Dobrych okazji do zdobycia gola niewykorzystali Rodri, Gabriel Jesus i Raheem Sterling. W 68. minucie niebezpieczny strzał Kevina de Bruyne obronił Sam Johnstone. Trener Guardiola próbował wprowadzać zmiany, które wzmocnią potencjał ofensywny zespołu. Na placu gry pojawił się m.in. Sergio Aguero.

Piłkarze z Manchesteru nacierali, ale brakowało im skuteczności. W 85. minucie gry groźnie z rzutu wolnego strzelał de Bruyne, lecz i tym razem górą był Johnstone. Trzy minuty później świetną okazję zmarnował Aguero. Argentyńczyk uderzył tuż obok słupka bramki WBA.

Sędzia doliczył cztery minuty, lecz pomimo usilnych prób "The Citizens" nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Manchester City - West Bromwich Albion 1:1 (1:1)

Bramki: Gundogan 30 - Dias 43 (sam.)