PŚ w zapasach: Dwie Polki na podium w Belgradzie

Sporty walki
PŚ w zapasach: Dwie Polki na podium w Belgradzie
fot. PAP
Roksana Zasina zajęła drugie miejsce w wadze 53 kg w odbywających się w Belgradzie zawodach zapaśniczego Pucharu Świata.

Roksana Zasina (ZTA Zgierz) zajęła drugie miejsce w wadze 53 kg w odbywających się w Belgradzie zawodach zapaśniczego Pucharu Świata. Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) była trzecia w kategorii 55 kg.

Trzecia z podopiecznych trenera kadry narodowej Piotra Krajewskiego - Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa) została sklasyfikowana w wadze 50 kg na siódmym miejscu.

 

Początkowo stolica Serbii miała być organizatorem mistrzostw świata. Pandemia COVID-19 spowodowała, że ze startu w czempionacie globu w Belgradzie zrezygnowało wiele krajów i Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza (United World Wrestling) w miejsce MŚ zorganizowała zawody Pucharu Świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: PŚ w zapasach: Klasyk Rafał Krajewski piąty w wadze 130 kg

 

Zasina w finale przegrała z Greczynką Marią Prevolaraki 1:5. Trzecie lokaty przypadły Anżelice Wietoszkinie (Rosja) i Zalinie Sidakowej (Białoruś).

 

Zawodniczka ze Zgierza w kwalifikacjach pokonała Wietoszkinę 5:3, w ćwierćfinale Sezen Belberową (Bułgaria) 2:0, a w 1/2 finału Ninę Hemmer (Niemcy).

 

Krawczyk w walce o trzecią lokatę zwyciężyła Marianę Dragutan (Mołdawia) 7:0. W finale Iryna Kuraczkina (Białoruś) pokonała Annikę Wendle (Niemcy) 9:0. Druga trzecia lokata przypadła Oldze Choroszawcewej (Rosja).

 

Krawczyk rozpoczęła zawody od 1/4 finału, w którym zwyciężyła Bedihę Gun (Turcja) 5:1. W półfinale lepszą, po zaciętym pojedynku od Polki, była Annika Wendle, wygrywając 6:5.

 

Łukasiak w kwalifikacjach pokonała Devi Nirmalę (Indie) 9:6, a w 1/4 finału uległa późniejszej trzeciej zawodniczce turnieju Bułgarce Miglenie Seliszce 2:5. Pierwsza była Jekaterina Poleszczuk (Rosja), drugie miejsce zajęła Lilija Malanczuk (Ukraina). Druga trzecia lokata przypadła Lisie Ersel (Niemcy).

 

W środę, w ostatnim dniu rywalizacji kobiet, na maty wyjdą zawodniczki pięciu pozostałych kategorii: 57, 59, 65, 68 i 76 kg, a wśród nich Patrycja Gil (WLKS Siedlce/57 kg) oraz Magdalena Głodek (Bloczek Team Pelplin/59 kg).

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie