Rajdowe MŚ: Szwecja odwołana, Monte Carlo bez kibiców

Moto
Rajdowe MŚ: Szwecja odwołana, Monte Carlo bez kibiców
fot. PAP

Z powodu ograniczeń związanych z rozszerzającą się pandemią Covid-19, władze administracyjne prowincji Varmland podjęły decyzję o odwołaniu Rajdu Szwecji, który miał być drugą rundą mistrzostw świata w sezonie 2021. Impreza była planowana w dniach 11-14 lutego.

– Rosnąca liczba przypadków koronawirusa w Szwecji doprowadziła do zaostrzenia ograniczeń, a to oznacza, że nie mamy żadnych możliwości przeprowadzenia zawodów – przyznał dyrektor rajdu Glenn Olsson.

 

Rajd Szwecji od lat jest jedyną w kalendarzu zimową rundą mistrzostw świata, aktualnie rozgrywaną w rejonie Karlstad. Na jeden dzień kierowcy przenosili się zazwyczaj do Norwegii, gdzie rozgrywano kilka odcinków specjalnych. W ostatnich latach jednak aura nie była sprzyjająca, odcinki specjalne, które miały być pokryte lodem, zamieniały się w błotne grzęzawiska.

 

Zobacz także: Tanak, Neuville, Sordo i Breen w ekipie Hyundai

 

Po odwołaniu rundy w Szwecji promotor serii WRC prowadzi rozmowy z innymi organizatorami. Pod uwagę brana jest Finlandia i Arctic Lapland Rally, który może być rozegrany pod koniec lutego. Start zapowiada już m.in. wicemistrz świata Formuły 1 Fin Valtteri Bottas.

 

Problemy mają także organizatorzy pierwszej rundy mistrzostw świata Rajdu Monte Carlo. Impreza zaplanowana w dniach 21-24 stycznia 2021 na razie nie została odwołana, ale jej organizatorzy musieli zmienić jej program. Z powodu wprowadzenia przez Francję od 20 godziny policyjnej, odwołano wieczorne odcinki, a kilka innych skrócono. Zdecydowano także, że rajd odbędzie się bez udziału kibiców, przez służby zablokowane zostaną główne dojazdy do odcinków specjalnych, także park serwisowy będzie zamknięty dla publiczności.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: American Cars Mania

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie