EBL: Polski Cukier świetny w drugiej połowie, pokonał Kinga

Zawodnik Polskiego Cukru Toruń Aaron Cel.

Polski Cukier Toruń rozegrał rewelacyjną drugą połowę i głównie dzięki temu pokonał Kinga Szczecin 102:83 w pierwszym meczu 17. kolejki Energa Basket Ligi.

King świetnie wszedł w to spotkanie, a po trójkach Dominika Wilczka i Jakuba Schenka prowadził 6:0. Później było jeszcze lepiej - głównie dzięki kolejnym rzutom z dystansu tych samych graczy i Clevelanda Melvina szczecinianie mieli aż 13 punktów przewagi. Polski Cukier krok po kroku zmniejszał straty, w czym pomagali przede wszystkim Donovan Jackson i Keyshawn Woods. Po 10 minutach było jednak 29:23 dla gości. W kolejnej części meczu akcja Obiego Trottera zbliżyła torunian na cztery punkty. Później świetnie prezentował się Damian Kulig, a dzięki zagraniu Bartosza Diduszki był już remis. Mecz się zdecydowanie wyrównał, a ekipa trenera Jarosława Zawadki potrafiła wychodzić na prowadzenie. Zagranie Jacksona ustawiło wynik pierwszej połowy na 49:48.

W trzeciej kwarcie zespół prowadzony przez trenera Macieja Majcherka nie potrafił utrzymać ofensywnego tempa przeciwników. Polski Cukier z kolei mógł liczyć na Trottera, Kuliga oraz Bragga, a to oznaczało nawet 11 punktów przewagi. King nie zamierzał się tak łatwo poddawać - Jakub Schenk i Dustin Ware sprawiali, że zbliżył się do stanu 62:68 po 30 minutach rywalizacji. W kolejnej części meczu szczecinianie przegrywali już tylko dwoma punktami po zagraniu Adama Łapety. Później gospodarze zanotowali jednak rewelacyjną serię 13:0 i po trójkach Keyshawna Woodsa mogli myśleć o kontrolowaniu sytuacji. Na ten “cios” rywale nie byli już w stanie zareagować. Ostatecznie torunianie zwyciężyli 102:83.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Keyshawn Woods z 25 punktami i 2 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Dustin Ware z 21 punktami, 3 zbiórkami i 3 asystami.

Polski Cukier Toruń - King Szczecin 102:83 (23:29, 26:19, 19:14, 34:21)

Punkty:

Polski Cukier Toruń: Keyshawn Woods 25, Donovan Jackson 24, Damian Kulig 14, Aaron Cel 13 (11 zb.), Obie Trotter 9, Carlton Bragg Jr 5, Aleksander Perka 5, Bartosz Diduszko 4, Jakub Kondraciuk 3, Michał Samsonowicz 0

King Szczecin: Dustin Ware 21, Dominik Wilczek 14, Jakub Schenk 13, Michael Fakuade 12, Adam Łapeta 11, Cleveland Melvin 10, Mateusz Bartosz 2, Mateusz Zębski 0, Jakub Kobel 0, Thomas Davis 0.