Formuła 1: Romain Grosjean już po operacji. "Wszystko poszło dobrze"

Moto
Formuła 1: Romain Grosjean już po operacji. "Wszystko poszło dobrze"
fot. PAP/EPA
Romain Grosjean z koszmarnego wypadku wyszedł praktycznie bez szwanku

Francuski kierowca Formuły 1 Romain Grosjean, który 29 listopada w trakcie wyścigu o Grand Prix Bahrajnu uległ poważnemu wypadkowi, przeszedł operację lewej dłoni. - Wszystko poszło dobrze - napisał w mediach społecznościowych. Operacja była niezbędna, aby naprawić uszkodzone więzadło w kciuku, a także oczyścić rany po poparzeniu.

Grosjean w niedzielę 29 listopada wypadł z toru na trzecim zakręcie pierwszego okrążenia GP Bahrajnu po kontakcie z Rosjaninem Daniiłem Kwiatem. Bolid ekipy Haas uderzył w barierkę, pękł na dwie części i stanął w płomieniach.

 

Już po kilkunastu sekundach pojawiły się służby ratownicze, a Grosjean o własnych siłach wyszedł z ognia. Później kamery telewizyjne pokazały, jak Francuz wychodzi z kokpitu i otrząsa się z płomieni, podpierany przez kierowcę samochodu medycznego. Tor opuścił w karetce pogotowia, a do szpitala w Bahrajnie został przetransportowany śmigłowcem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Romain Grosjean odwiedził tor, na którym miał wypadek

 

Lekarze twierdzą, że Francuz cudem wyszedł z tego wypadku praktycznie bez obrażeń. Miał tylko poparzone obie dłonie. Po kilkunastu dniach okazało się, że niezbędne jest przeprowadzenie operacji. Szczegółowe badania wykazały bowiem, że w lewym kciuku zerwane są więzadła.

 

- Czeka mnie zabieg chirurgiczny kciuka. Po operacji będzie unieruchomiony od 4 do 6 tygodni. Ale to i tak mały problem w porównaniu z tym, co się mogło wydarzyć - mówił Grosjean w wywiadzie dla stacji telewizyjnej RTL.

 

Zapowiadany zabieg przeprowadzono we wtorek po południu. Tuż przed północą na Twitterze Francuz napisał, że wszystko poszło dobrze i podziękował za wsparcie. 

 

 

W F1 Grosjean zadebiutował w 2009 roku w barwach Renault. Potem miał dwa lata przerwy od rywalizacji, na tor wrócił jako kierowca ekipy Lotus. W niej występował przez cztery sezony, a następnie przeszedł do Haasa. W karierze nie wygrał żadnego wyścigu, ale 10 razy był na podium. Po zakończonym właśnie sezonie odszedł z amerykańskiej ekipy.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze