Kontrowersji ciąg dalszy. Andrzej Niemczyk zniknął z nazwy Superpucharu Polski

Siatkówka
Kontrowersji ciąg dalszy. Andrzej Niemczyk zniknął z nazwy Superpucharu Polski
fot. Cyfrasport
Andrzej Niemczyk zniknął z nazwy Superpucharu Polski.

W środę, 16 grudnia w Lublinie miał się odbyć mecz o Superpuchar Polski imienia Andrzeja Niemczyka pomiędzy Grupą Azoty Chemikiem Police i Developresem SkyRes Rzeszów. Został odwołany i zastąpiony nową formułą - Superpucharu 2015-2020 PLS pomiędzy Chemikiem Police a Grot Budowlanymi Łódź.

Już samo zastąpienie ekipy z Rzeszowa wzbudziło wiele kontrowersji. Dlaczego? Po nieudanym turnieju w rozgrywkach Ligi Mistrzów w Scandicci wśród 10 siatkarek Developresu SkyRes Rzeszów testy na obecność koronawirusa wykazały wynik pozytywny. W związku z tym wicemistrz Polski i finalista Pucharu Polski musiał się poddać izolacji do 16 grudnia... czyli dnia Superpucharu Polski.

 

Zobacz także: Fatalny czas dla Developresu SkyRes. Rzeszowianki zakażone COVID-19

 

Pierwszy termin rozegrania cyklicznej imprezy był we wrześniu. Wtedy w związku z zakażeniami COVID-19 w drużynie Chemika mecz został przełożony po raz pierwszy. Teraz uznano, że nie ma takiej możliwości.

 

W związku z tym władze Polskiej Ligi Siatkówki postanowiły zastąpić rzeszowianki drużyną z Łodzi. Zmieniono tym samym formułę zmagań. Przy okazji z nazwy rozgrywek usunięto Andrzeja Niemczyka, a ta obecna brzmi: Superpuchar 2015-2020 PLS. Zmiany, jakie wprowadził PLS, sprawiły, że wobec tegorocznej edycji wzbudziła się masa kontrowersji.

 

Zobacz także: Stephane Antiga: To my wygraliśmy prawo do gry o Superpuchar Polski, a nie Budowlani Łódź

 

Początek środowego Superpucharu Polski Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź o godz. 20.30. Transmisja w Polsacie Sport.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze