Liga Mistrzów siatkarzy: Kuzbass Kemerowo ograł Knack Roeselare

Siatkarze Knack Roeselare przegrali z Kuzbassem Kemerowo 0:3 w spotkaniu drugiej kolejki grupy D Ligi Mistrzów. We wcześniejszym meczu tej grupy Verva Warszawa Orlen Paliwa uległa Leo Shoes Modena 0:3.

Pierwszy set długo toczył się przy przewadze gospodarzy (5:2, 13:10, 19:16), ale faworyzowani siatkarze z Kemerowa w końcówce odrobili straty. Po skutecznym ataku Roman Pakszyna było 19:19. Po asie serwisowym Pietera Coolmana gospodarze mieli piłkę setową (24:23), ale w kolejnej akcji Petar Krsmanović zaatakował blok-aut i rozpoczęła się rywalizacja na przewagi. W niej siatkarze Knack popełnili dwa błędy w ataku, co rozstrzygnęło tę partię (24:26).

W drugiej odsłonie siatkarze z Kemerowa nadawali ton wydarzeniom na boisku, a gospodarze nie mieli wiele do powiedzenia (7:14, 9:17). W końcówce drużyna z Rosji kontrolowali sytuację. Aleksandr Markin wywalczył piłkę setową, a Bogdan Gliwienko atakiem z prawej strony ustalił wynik na 16:25.

Set numer trzy, po początkowej przewadze gospodarzy (8:5), również przebiegał po myśli drużyny z Rosji. W środkowej części przyjezdni odrobili straty i uzyskali przewagę (13:14), którą później powiększyli. Po asie serwisowym Igora Kobzara było 15:19, a w końcówce dwa punktowe bloki ekipy z Kemerowa ustaliły wynik na 20:25.

Najwięcej punktów: Matthijs Verhanneman (14), Hendrik Tuerlinckx (11) – Knack; Ivan Zaytsev (13), Aleksandr Markin (11), Petar Krsmanović (10) – Kuzbass. Zaytsev w dwóch pierwszych setach zaprezentował się przeciętnie, ale w trzecim zagrał znacznie lepiej – skończył 4/5 ataków i dołożył po punkcie blokiem i zagrywką.

W spotkaniach 1. kolejki siatkarze Kuzbassu przegrali 1:3 z Leo Shoes Modena, a Knack Roeselare uległo Vervie Warszawa Orlen Paliwa 0:3. W czwartek, na zakończenie pierwszego turnieju, Kuzbass zagra z Vervą, a Knack zmierzy się z Modeną. Drugi turniej grupy D zostanie rozegrany w dniach 9–11 lutego w Modenie. Awans do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów wywalczą zwycięzcy każdej z pięciu grup oraz trzy drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

Knack Roeselare – Kuzbass Kemerowo 0:3 (24:26, 16:25, 20:25)

Knack: Andreas Fragkos, George Huhmann, Stijn D’Hulst, Matthijs Verhanneman, Pieter Coolman, Hendrik Tuerlinckx – Dennis Deroey (libero) oraz Mathijs Desmet. Trener: Steven Vanmedegael.
Kuzbass: Igor Kobzar, Aleksandr Markin, Michaił Szczerbakow, Ivan Zaytsev, Roman Pakszyn, Petar Krsmanović – Władimir Szyszkin (libero) oraz Jewgienij Siwożelez, Igor Krechetow, Bogdan Gliwienko, Inał Tawasijew. Trener: Aleksiej Wierbow.

Wyniki i terminarz turnieju grupy D LM siatkarzy (15–17 grudnia, Roeselare):

2020-12-15: Kuzbass Kemerowo – Leo Shoes Modena 1:3 (23:25, 19:25, 25:22, 28:30)
2020-12-15: Knack Roeselare – Verva Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (18:25, 24:26, 19:25)

2020-12-16: Verva Warszawa Orlen Paliwa – Leo Shoes Modena 0:3 (21:25, 17:25, 24:26)
2020-12-16: Knack Roeselare – Kuzbass Kemerowo 0:3 (24:26, 16:25, 20:25)

2020-12-17: Verva Warszawa Orlen Paliwa – Kuzbass Kemerowo (czwartek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-12-17: Leo Shoes Modena – Knack Roeselare (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport News).