Młodość górą! Grot Budowlani Łódź wygrał Superpuchar PLS

W meczu o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020 Grot Budowlani Łódź pokonał Grupę Azoty Chemik Police 3:1. Mistrzynie Polski w świetnym stylu weszły w mecz i wygrały w premierową partię, jednak w kolejnych trzech to młode podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza przejęły inicjatywę i zwyciężyły. Najlepszą zawodniczką spotkania została Veronica Jones-Perry.

Premierowa odsłona Superpucharu Polski rozpoczęła się od mocnego uderzenia ekipy z Polic (14:4). Podopieczne trenera Ferhata Akbasa ryzykowały w każdym elemencie, z kolei rywalki grały bardzo asekuracyjnie. W efekcie pierwsza połowa była jednostronna, z korzyścią dla Chemika. W ofensywie wyróżniała się Jovana Brakocevic-Canzian, a defensywie Paulina Maj-Erwardt. Dopiero w połowie seta łodzianki zabrały się za odrabianie punktów i udało im się to. Po ataku Veroniki Jones-Perry Budowlnane zmniejszyły przewagę rywalek do trzech "oczek" (22:19), ale do końca seta nie zdołały odrobić strat, dlatego też uznały wyższość policzankom (25:21).

W drugiej partii siatkarki Krzyształowicza otrzepały się z początkowego marazmu, dzięki czemu rywalizacja była znacznie bardziej wyrównana (10:9), a nawet prowadzona przy przewadze łodzianek. Gdy ich przewaga rosła, na boisku zameldowała się nowo pozyskana - Samara Rodrigues de Almeida, jednak przyjmująca niewiele pomogła (18:14). Rozpędzony Grot dobrze funkcjonował w bloku i ataku, dzięki czemu wygrały tego seta 25:19.

Trzecia partia była najbardziej emocjonująca. Raz na prowadzeniu była drużyna z Łodzi, a raz z Polic. Kornelia Moskwa miała swoje pięć minut. Środkowa najpierw popisała się blokiem na Brakocevic-Canzian, a następnie atakiem. Po stronie Chemika rozkręciła się debiutująca w Tauron Lidze Rodrigues. Przyjmująca w dużej mierze przyczyniła się do walki punkt za punkt. Ostatecznie falująca gra obu zespołów zakończyła się szczęśliwie dla łodzianek (25:23).

Czwarty set był bardzo podobny do poprzedniego. Przebiegał w walce punkt za punkt, gdzie każda ze stron była mocno zaangażowana w każdą akcję. Po stronie łodzianek na liderkę wyrosła Jones-Perry. Atakująca zaliczyła czteropunktową serię w ataku, a później kontynuowała dobrą dyspozycję. Po stronie mistrzyń Polski świetne wejście miała Indy Baijens, która dwoma blokami doprowadziła jeszcze do remisu (19:19), jednak w końcówce nie do zatrzymania Grot zakończył partię 25:22.

Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 1:3 (25:21, 19:25, 23:25, 22:25)

MVP: Veronica Jones-Perry