Najlepiej zarabiająca szczypiornistka świata już nie zagra w reprezentacji

Piłka ręczna
Najlepiej zarabiająca szczypiornistka świata już nie zagra w reprezentacji
fot. PAP/EPA
Isabelle Gullden pożegnała się z reprezentacją Szwecji

Isabelle Gullden, kapitan drużyny narodowej Szwecji i najlepiej zarabiająca piłkarka ręczna świata zakończyła we wtorek karierę reprezentacyjną. Poinformowała o tym przed przegranym 25:31 meczem z Francją w mistrzostwach Europy w Danii. Gullden zarabia 300 tysięcy euro rocznie w Brest Bretagne co jest najwyższym kontraktem w tej dyscyplinie w przypadku kobiet na świecie.

Od 2007 roku Gullden rozegrała w drużynie narodowej 224 mecze zdobywając 846 bramek. Uczestniczyła w 15 wielkich turniejach - pięć razy w mistrzostwach świata, siedem w mistrzostwach Europy i trzy w igrzyskach olimpijskich. Na mistrzostwach kontynentu zdobyła dwa medale, srebrny w 2010 i brązowy w 2014 roku.

 

31-letnia szczypiornistka wyjaśniła, że powodem decyzji o rozstaniu z reprezentacja jest wiek i sytuacja rodzinna.

 

 

- Przez ostatnie 45 dni widziałam się z moim półtorarocznym synkiem Liamem zaledwie 5 dni, a nie chcę stracić czasu jego dorastania. Nie jestem w stanie grać w klubie i reprezentacji oraz uczestniczyć w zgrupowaniach. Letnie igrzyska olimpijskie w izolacji od rodziny byłyby dla mnie nie do zniesienia - powiedziała środkowa rozgrywająca, która od 2018 roku reprezentuje francuski klub Brest Bretagne Handball.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze