PŚ w saneczkarstwie: Po sukcesie w Oberhofie Polacy powalczą w Winterbergu

Zimowe
PŚ w saneczkarstwie: Po sukcesie w Oberhofie Polacy powalczą w Winterbergu
fot. PAP/EPA
Polscy saneczkarze spróbują pójść za ciosem po świetnym występie sztafety w Oberhofie

Po świetnym występie sztafety w Oberhofie, polscy saneczkarze w sobotę i niedzielę startować będą w Winterbergu w ostatnich w tym roku zawodach Pucharu Świata. Tej konkurencji tym razem nie ma w programie, będzie za to rywalizacja sprinterska.

Kilka dni temu Polacy błysnęli zajmując trzecie miejsce w zmaganiach sztafet w Oberhofie. W składzie byli: Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz oraz dwójka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Zwyciężyli Niemcy, a na drugiej pozycji uplasowali się Austriacy.

 

- To nasza najlepsza lokata w historii. W tamtym sezonie, a dokładnie w lutym 2020, byliśmy na czwartym miejscu w Winterbergu, ale bez udziału kilku silnych krajów. W Oberhofie wszyscy pojechali solidnie, zdarzały się małe błędy, ale wynik końcowy był bardzo dobry. Najlepiej zaprezentowała się Klaudia, dla której to były pierwsze zawody w sezonie. Mateusz zaczyna czuć sanki po zmianie metali i jeździ coraz szybciej. Wojtek z Kubą to dwójka, która jest w tym sezonie mało "najeżdżona", ale również mieli udany ślizg - powiedział trener reprezentacji Marek Skowroński.

 

ZOBACZ TAKŻE: Doskonały występ Maryny Gąsienicy-Daniel w gigancie w Courchevel

 

W weekend Biało-Czerwoni wystartują na innym niemieckim torze - w Winterbergu. Pod koniec lutego sztafeta (Natalia Jamróz, Sochowicz, Chmielewski i Kowalewski) była tam czwarta, zaś Chmielewski i Kowalewski pierwszy raz w karierze stanęli na podium, zajmując trzecie miejsce.

 

Tym razem sztafety nie ma w programie PŚ. W sobotę odbędą się zawody dwójek i kobiet, w niedzielę rano mężczyzn. W południe rozpocznie się rywalizacja w sprincie w tych trzech konkurencjach.

 

Pucharowa “karuzela” wróci już w dniach 2-3 stycznia 2021 roku w Koenigssee.

 

Najważniejszymi imprezami sezonu przedolimpijskiego są mistrzostwa świata w Koenigssee 29-31 stycznia oraz mistrzostwa Europy w łotewskiej Siguldzie 9-10 stycznia.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie