Trener Ireneusz Mamrot odszedł z Arki Gdynia

Ireneusz Mamrot rozstał się z Arką Gdynia.

Ireneusz Mamrot nie jest już trenerem występujących w Fortuna 1 Lidze piłkarzy Arki. 50-letni szkoleniowiec miał z gdyńskim klubem ważny kontrakt do 30 czerwca 2021 roku, ale w środę rozwiązał go za porozumieniem stron. Mamrot przejął Arkę 10 maja – 11 kolejek przed zakończeniem rozgrywek ekstraklasy, ale nie zdołał uchronić jej przed degradacją.

Po spadku, w przerwie letniej, drużyna przeszła sporą przebudowę, ale w świetnym stylu rozpoczęła ligowe zmagania. Żółto-niebiescy wygrali pięć kolejnych meczów, w tym 5:0 w Polkowicach konfrontację w Pucharze Polski z Górnikiem. Gdynianie pokonali także w Niecieczy 1:0 Bruk-Bet Termalikę, która z bardzo dużą przewagą nad resztą stawki otwiera tabelę.

Na tym spotkaniu zakończyła się udana passa, a przerwała ją porażka na własnym stadionie 0:2 z GKS Tychy. Później piłkarze trenera Mamrota przeplatali udane mecze z przeciętnymi bądź nieudanymi występami i generalnie do ich postawy było sporo zastrzeżeń.

W 17 meczach pierwszej ligi Arka zdobyła 29 punktów, na które złożyło się osiem zwycięstw, pięć remisów oraz cztery porażki (bramki: 26-14) i plasują się na piątym miejscu. Tracą trzy "oczka" do drugiego kolejnego spadkowicza ŁKS Łódź, który ma jednak jedno spotkanie zaległe.

Według nieoficjalnych informacji najpoważniejszymi kandydatami do przejęcia gdynian są 51-letni Dariusz Marzec, który ostatnio wprowadził do ekstraklasy Stal Mielec i młodszy o osiem lat Mariusz Rumak. Ten drugi przemierzany jest także do beniaminka ekstraklasy Podbeskidzia Bielsko-Biała, które we wtorek rozstało się z trenerem Krzysztofem Brede.

To czwarta w tym sezonie zmiana szkoleniowca w 1. lidze. Wcześniej na taki ruch zdecydowano się w zespołach zamykających tabelę: Sandecji Nowy Sącz, Zagłębiu Sosnowiec i Resovii.