Finał Pucharu TAURON 1. Ligi: BBTS Bielsko-Biała - BKS Visła Bydgoszcz. Relacja i wynik na żywo

W czwartkowy wieczór siatkarze BBTS Bielsko-Biała staną przed szansą obrony zdobytego przed rokiem Pucharu Polski TAURON 1. ligi. Bielszczanie w pierwszym meczu finałowym pokonali BKS Visłę Bydgoszcz 3:2 i zbliżyli się do zwycięstwa w rywalizacji. Relacja i wynik na żywo od godziny 20.30 na Polsatsport.pl.

Oba zespoły w ubiegły czwartek stworzyły ciekawe i niezwykle emocjonujące widowisko siatkarskie. Bielski zespół przegrywał po dwóch setach 0:2, ulegając w obu tych partiach po grze na przewagi. W trzeciej odsłonie bielszczanie nie pozwolili gospodarzom na zwycięstwo, wygrali także w dwóch pozostałych setach. Przypomnijmy, że bielski zespół w poprzednim sezonie zdobył Puchar Polski KRISPOL 1. ligi pokonując dwukrotnie drużynę Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Zgodnie z regulaminem zespoły muszą rozegrać dwa mecze. Zwycięzcą Pucharu TAURON 1. Ligi zostanie drużyna, która w rundzie finałowej wygra większą liczbę meczów. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach będzie wynosił 1:1 to o wygraniu rywalizacji zadecyduje wygranie „złotego seta” do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.

- Wszyscy jesteśmy zdrowi, przygotowani do meczu i zobaczymy jak będzie. To jest pierwszy finał, jeden z celów w tym sezonie. Chcemy wygrać ten mecz i później złoty set - zapewniał rozgrywający bydgoskiej ekipy Michał Masny.

Relacja i wynik na żywo meczu BBTS Bielsko-Biała - BKS Visła Bydgoszcz od godziny 20.30 na Polsatsport.pl.