Gąsienica-Daniel ponownie zwyciężyła w Hippach!

PAP

Maryna Gąsienica-Daniel powtórzyła środowy sukces i znów zwyciężyła w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Europy w austriackim Hippach. W czwartkowych zawodach wyprzedziła Norweżkę Marię Therese Tviberg i Szwedkę Hilmę Loevblom.

W pierwszym przejeździe Polka uzyskała najlepszy czas - 51,72. Za nią plasowały się Norweżka Mina Fuerst - 51,86 i Szwedka Sara Rask - 52,06. W drugim Gąsienica-Daniel przegrała tylko o 0,06 z Tviberg i z łącznym wynikiem 1.43,19 utrzymała pierwszą pozycję. Druga ze stratą 0,75 była Tviberg, a trzecia Loevblom - strata 0,88.

Fuerst nie ukończyła finałowego przejazdu, zaś Rask pojechała dużo wolniej i spadł na 20. lokatę. W środę polska zawodniczka wyprzedziła Austriaczkę Elisę Moerzinger i Amerykankę Paulę Moltzan.

Znajdująca się w życiowej formie Polka na co dzień startuje w Pucharze Świata. W miniony poniedziałek zajęła 11. miejsce w slalomie gigancie w Courchevel. Puchar Europy stanowi zaplecze tego prestiżowego cyklu. Slalom gigant to koronna konkurencja 26-letniej Gąsienicy-Daniel.