Ivan niegroźny! Siatkarze Vervy zgasili Zaytseva blokiem (WIDEO)

Ivan Zaytsev to największa gwiazda ekipy Kuzbass Kemerowo. Na turnieju grupy D Ligi Mistrzów siatkarzy w Roeselare miał jednak słabsze momenty. Również ostatniego starcia tej imprezy nie będzie wspominał dobrze. Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa mieli patent na słynnego atakującego i aż sześciokrotnie zatrzymali go blokiem.

Za słabą dyspozycję wicelidera rosyjskiej Superligi trudno obwiniać Zaytseva. W pierwszym meczu turnieju przeciwko Leo Shoes Modena (1:3) zagrał bardzo dobrze. Można było odnieść wrażenie, że robił, co mógł, by ograć swą byłą drużynę. Był najlepiej punktującym zawodnikiem, wywalczył 23 punkty (22/39 = 56% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy). Zabrakło jednak dostatecznego wsparcia kolegów, by pokonać Modenę.

W spotkaniu przeciwko Knack Roeselare (3:0) miał słabsze momenty, zwłaszcza w pierwszym i drugim secie. I tak jednak punktował najlepiej w swym zespole. Zdobył 13 oczek (10/19 = 53% skuteczności w ataku + 2 bloki + 1 as).

Spotkania z Vervą nie będzie jednak wspominał najlepiej. Wywalczył w nim zaledwie 9 punktów (7/21 = 33% skuteczności w ataku + 1 blok + 1 as). Prawdziwym koszmarem 32-letniego atakującego reprezentacji Italii był jednak szczelny blok ekipy z Warszawy. Siatkarze Vervy w trzech setach ugrali aż sześć punktów, zatrzymując ataki słynnego rywala!

Verva Warszawa Orlen Paliwa pewnie pokonała Kuzbass Kemerowo 3:0 (25:22, 25:22, 25:16), znakomicie prezentując się w bloku. Statystyka punktów wywalczonych w tym elemencie wygląda naprawdę imponująco (14–3).