Puchar TAURON 1. Ligi: Siatkarze BBTS Bielsko-Biała wygrali po raz drugi z rzędu

Ostatnie trofeum siatkarskie w tym roku zostało rozdane!

Ostatnie trofeum siatkarskie w tym roku zostało rozdane! Zawodnicy BBTS Bielsko-Biała po raz drugi z rzędu wygrali Puchar TAURON 1. Ligi Mężczyzn! W poprzednim sezonie ekipa z południa Polski dwukrotnie pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki. Tym razem wyższość bielszczan musieli uznać zawodnicy BKS Visly Bydgoszcz. Dzień wcześniej Superpuchar PLS wywalczyły siatkarki Grot Budowlanych Łódź.

W mecz zdecydowanie lepiej weszła ekipa z Bydgoszczy, która punkty zdobywała seriami, podczas gdy gospodarze odpowiadali jej pojedynczymi oczkami, i to często po błędach gości. Zawodnicy BKS nie mieli problemu z utrzymaniem przewagi i pewnie wygrali pierwszą odsłonę, kończąc ją skuteczną kiwką w wykonaniu Mariusza Marcyniaka.

Uskrzydleni przyjezdni doskonale rozpoczęli kolejnego seta, zdobywając pięć punktów z rzędu! Nie przestraszyło to jednak ekipy BBTS i to dla odmiany gospodarze zaczęli zdobywać punkt za punktem, najpierw wyrównując, potem wychodząc na prowadzenie. To właśnie obrońcy trofeum wygrali drugą partię, a mecz rozpoczynał się od nowa.

W trzecim secie znany już scenariusz - to znowu goście jako pierwsi wypracowali przewagę, a później już tylko ją powiększali, w czym pomogły między innymi dwa asy serwisowe Marcyniaka. Bydgoszczanie popełniali jednak sporo błędów, na czym korzystali rywale, ale partia padła ostatecznie ich łupem.

W kolejnym secie obserwowaliśmy sporo pomyłek po obu stronach boiska, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. W końcówce lepsi okazali się gospodarze, którzy popisali się dwiema punktowymi zagrywkami, doprowadzając do wyrównania w setach. To był czas na tie-break.

W piąty set lepiej weszli bielszczanie, ale przyjezdni nie dawali za wygraną, starając się wyjść na prowadzenie. Gra toczyła się punkt za punkt, ale ostatecznie lepsi okazali się gospodarze. Siatkarze BBTS Bielsko-Biała po raz drugi z rzędu wygrali Puchar TAURON 1. Ligi Mężczyzn!

BBTS Bielsko-Biała - BKS Visla Bydgoszcz 3:2 (21:25, 25:20, 20:25, 25:22, 15:12)

Pierwsze spotkanie: BKS Visla Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 2:3

Zdobywca Pucharu: BBTS Bielsko-Biała