TAURON Liga: Szybka wygrana E.LECLERC MOYA Radomki. Nokaut w trzecim secie!

Szybka wygrana E.LECLERC MOYA Radomki Radom.

Siatkarki E.LECLERC MOYA Radomki Radom szybko pokonały Jokera Świecie w zaległym spotkaniu TAURON Ligi. W dwóch pierwszych partiach przyjezdne nawiązały wyrównaną walkę, ale w ostatniej zostały znokautowane. Gospodynie w środkowej części seta zdobyły dziesięć punktów z rzędu!

Początek meczu był niezwykle wyrównany i obie ekipy walczyły praktycznie punkt za punkt (4:4, 12:11, 15:15). W samej końcówce gospodynie jednak wyraźnie przyspieszyły, obejmując najpierw trzy-, później sześciopunktowe prowadzenie (23:17). Przewagę bez problemu dowiozły do końca seta.

Druga odsłona była bardzo emocjonująca. Zaczęła się równo, ale siatkarkom ze Świecia szybko udało się wypracować przewagę, którą... ekspresowo zniwelowały gospodynie. I tak za każdym razem. W drugiej części partii tempo gry znowu kontrolowały radomianki, a seria sześciu punktów z rzędu poprowadziła je do drugiej już wygranej w tym spotkaniu.

Trzecią partię lepiej rozpoczęły przyjezdne, ale chyba nikt nie spodziewał się tego, co wydarzyło się kilka minut później. Siatkarki Radomki zdobyły... dziesięć punktów z rzędu i były praktycznie pewne wygranej w domowym spotkaniu (16:7). Tak też się stało. Gospodynie pokonały beniaminka do 9!

E.LECLERC MOYA Radomka Radom - Joker Świecie 3:0 (25:19, 25:22, 25:9)

MVP: Paulina Zaborowska

E.LECLERC MOYA Radomka Radom: Bruna Honorio Marques, Janisa Johnson, Justyna Łukasik, Andressa Picussa, Julia Twardowska, Paulina Zaborowska - Agata Witkowska (libero) - Renata Biała, Klaudia Laskowska, Julita Molenda, Sandra Szczygioł

Joker Świecie: Paulina Brzoska, Martyna Gorzkiewicz, Magdalena Jurczyk, Wiktoria Kowalska, Katarzyna Marcyniuk, Oliwia Urban - Agata Nowak (libero) - Katarzyna Urbanowicz.