Tomasz Drwal przed KSW 57: Mam swoją strategię i wolę jej nie ujawniać przed walką

Sporty walki
Tomasz Drwal przed KSW 57: Mam swoją strategię i wolę jej nie ujawniać przed walką
Fot. Polsat Sport
Tomasz Drwal w lipcu powrócił po pięciu latach do walk w MMA.

- Jeżeli chodzi o moją formę, to jest dużo lepiej niż było przed moją walką wakacyjną. Troszkę pozmienialiśmy w przygotowaniach, ale najważniejsze jest to, że cały czas byłem w reżimie treningowym - powiedział przed galą KSW 57 Tomasz Drwal.

Robert Małolepszy: Przed tobą druga walka w ciągu roku po pięciu latach przerwy. Czy to jest dobre tempo w twoim wieku?

 

Tomasz Drwal: Myślę, że dla mnie w sam raz. Adekwatne do mojego wieku i do moich możliwości czasowych. Dla mnie to jest kolejne doświadczenie po tej przerwie. Czas i miejsce jest dobre, miałem pięć miesięcy po poprzedniej walce.

 

Czy zakładasz, że jesteś teraz w lepszej dyspozycji? Wiadomo, że tę formę buduje się przez wiele pojedynków. Jak teraz się czujesz?

 

Jeżeli chodzi o moją formę, to jest dużo lepiej niż było przed moją walką wakacyjną. Troszkę pozmienialiśmy w przygotowaniach, ale najważniejsze jest to, że cały czas byłem w reżimie treningowym. Przed walką z Bieńkowskim brakowało doświadczenia związanego z regularną walką. Uważam, że jestem teraz w dużo lepszej dyspozycji psychofizycznej. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Wstrząsające wyznanie Phila De Friesa! "Przeszedłem przez piekło" 

 

Patrik Kincl z ogromnym szacunkiem wyrażał się o tobie i twojej karierze. Powiedział, że spodziewa się ataku w pierwszej rundzie. Jego zdaniem wtedy jesteś najgroźniejszy. Później ze względu na to, że jesteś już bardzo doświadczonym zawodnikiem, to w tych kolejnych rundach twoja dyspozycja będzie spadała. Jak na to odpowiesz?

 

Mogę różne rzeczy opowiedzieć i zrobić to z premedytacją, żeby oszukać was i Kincla. Mam swoją strategię i wolę jej nie ujawniać przed walką. Możemy mieć coś zaplanowanego, ale walczymy tyle, na ile przeciwnik pozwala. Szanse zawsze są 50 na 50. Strategia i plan na walkę jest, ale nie chcę o nich mówić.

 

Co o nim powiesz? On sam o sobie powiedział, że jest bardzo wszechstronny.

 

Jest wszechstronny i doświadczony. Nie spodziewam się, że to będzie łatwy przeciwnik. Sam jestem ciekawy, jak bój się potoczy. Będę gotowy i dam z siebie wszystko, żeby wyjść z tego boju zwycięsko.

 

Całość w poniższym materiale wideo. 

 

Robert Małolepszy, mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie