Marian Ziółkowski przed KSW 57: Liczyłem się z tym, że mogę nie dostać walki o pas

Sporty walki
Marian Ziółkowski przed KSW 57: Liczyłem się z tym, że mogę nie dostać walki o pas
fot. Polsat Sport
Starcie Romana Szymańskiego i Mariana Ziółkowskiego (na zdjęciu) będzie jedną z głównych walk wieczoru gali KSW 57.

Starcie Romana Szymańskiego (13-5, 2 KO, 3 Sub) i Mariana Ziółkowskiego (21-8-1, 5 KO, 12 Sub) będzie jedną z głównych walk wieczoru gali KSW 57. Zawodnicy po raz drugi w karierze skrzyżują rękawice, ale tym razem stawką ich pojedynku będzie pas mistrzowski KSW w wadze lekkiej. - Po ostatnim pojedynku liczyłem się z tym, że mogę nie dostać walki o pas - przyznał Ziółkowski.

Igor Marczak: Od twojej walki z Romanem Szymańskim minęły cztery lata. Jak zmieniłeś się przez ten czas?


Marian Ziółkowski: Dokładnie cztery i pół. Zmieniłem się przed wszystkim mentalnie, z innym podejściem podchodzę do tego pojedynku. Fizycznie jestem lepszym zawodnikiem, ale Roman z pewnością może powiedzieć to samo, dlatego wiem, że to będzie piękna walka.

 

Jesteś doświadczonym zawodnikiem. Czy presja jest mniejsza, bo wiesz już jak wygląda walka mistrzowska?


Biłem się już kilka razy o pas, ale w KSW tylko z Mateuszem Gamrotem. Wiele walk na poziomie mistrzowskim mam już za sobą, wiec to po prostu kolejny taki pojedynek.


Czego można spodziewać się po walce z Romanem Szymańskim?


Emocjonującego występu. On czy wygrywa, czy przegrywa, to te walki zawsze są ciekawe. Nasz pojedynek na FEN otrzymał przecież bonus za walkę wieczoru. Spodziewam się dobrej postawy mojego rywala, ale skupiam się na sobie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Drwal przed KSW 57: Mam swoją strategię i wolę jej nie ujawniać przed walką

 

Nigdy nie miałeś problemów ze zrzucaniem wagi. Jak było teraz?


Bardzo dobrze. Po ostatniej walce chciałem zrobić to w inny sposób. Starałem się zrobić wagę na styk, wyszło ładnie 70,3 kg bez żadnych problemów.

 

W twojej walce z Gamrotem kilka razy ładnie trafiłeś. Co prawda Mateusz wygrał, ale pokazałeś się z dobrej strony. Organizacja chyba to doceniła, bo dała ci kolejną walkę o pas.


Myślę, że właśnie na tej podstawie otrzymałem walkę o pas, mimo porażki. Liczyłem się, że może być inaczej, bo to Mateusz zwyciężył, ale trochę krwi mu napsułem.

 

Całość w załączonym materiale wideo.

 

 

Odbywającą się wyłącznie w systemie PPV galę KSW 57, na żywo i w Full HD będą mogli obejrzeć także internauci za pośrednictwem serwisu rozrywki internetowej IPLA – na www.ipla.tv oraz w aplikacji IPLA na: komputerach z systemem Windows, urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS, a także wybranych Smart TV oraz Apple TV. Wydarzenie w jakości Full HD będzie dostępne dla użytkowników z terytorium Polski w cenie 40 zł. Zamówienia można składać na stronie IPLA, a płatności realizować drogą elektroniczną – kartą płatniczą lub przelewem.

Igor Marczak, agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze