MŚ piłkarzy ręcznych: Rosjanie mogą wystąpić, ale pod neutralną flagą

Piłka ręczna
MŚ piłkarzy ręcznych: Rosjanie mogą wystąpić, ale pod neutralną flagą
fot. PAP
Rosyjscy piłkarze ręczni będą mogli wystąpić w styczniowych mistrzostwach świata, ale pod neutralną flagą.

Rosyjscy piłkarze ręczni będą mogli wystąpić w styczniowych mistrzostwach świata, ale pod neutralną flagą - potwierdził w piątek Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS), który dzień wcześniej wykluczył Rosję z wielkich imprez na dwa lata za systemowy doping.

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej poinformowała z kolei agencję AFP, że "szczegółowe warunki startu Rosjan są obecnie opracowywane".

 

Na mocy decyzji CAS Rosjanie nie mogą uczestniczyć w największych imprezach międzynarodowych pod swoją flagą do 16 grudnia 2022 roku, czyli także w przyszłorocznych letnich igrzyskach olimpijskich w Tokio oraz zimowych w 2022 roku w Pekinie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Najlepiej zarabiająca szczypiornistka świata już nie zagra w reprezentacji

 

Sportowcy Rosji, ale tylko ci, którzy nie byli uwikłani w doping, startowali już pod flagą przedstawiającą pięć splecionych kół olimpijskich na dwóch poprzednich igrzyskach - w Rio de Janeiro (2016) i w Pjongczangu (2018).

 

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn odbędą się w Egipcie w dniach 14-31 stycznia, z udziałem reprezentacji Polski, która dostała "dziką kartę". Podopieczni Patryka Rombla rozpoczęli we wtorek zgrupowanie we Władysławowie. W pierwszej rundzie MŚ zmierzą się w Kairze kolejno z Tunezją, Hiszpanią i Brazylią.

 

Tytułu będą bronić Duńczycy.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze