PKO BP Ekstraklasa: PGE Stal Mielec ograła Legię Warszawa po trzech rzutach karnych

Prawdopodobnie niewielu spodziewało się takiego zakończenia roku na Łazienkowskiej. W 14., ostatniej przed zimową przerwą, kolejce piłkarze Legii Warszawa przegrali u siebie z PGE FKS Stalą Mielec 2:3. To była pierwsza ligowa porażka mistrzów Polski pod wodzą trenera Czesława Michniewicza, a także pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo mielczan.

Goście prowadzenie objęli już w piątej minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Maciej Domański. "Jedenastkę" sędzia podyktował za faul Artura Jędrzejczyka na Łukaszu Zjawińskim.

Dwadzieścia minut później to Legia wygrywała. Najpierw celnym strzałem głową popisał się Bartosz Slisz, a następnie piętą z bliska piłkę do siatki skierował Tomas Pekhart. To był 13. w tym sezonie gol czeskiego napastnika, który przewodzi klasyfikacji strzelców.

Wydawało się, że lider przejął kontrolę nad meczem. Jednak jeszcze w pierwszej połowie Zjawiński ponownie został sfaulowany w polu karnym Legii. Tym razem przewinienia dopuścił się Mateusz Wieteska, a Artura Boruca z jedenastu metrów ponownie pokonał Domański.

Kwadrans po przerwie Jędrzejczyk znów sfaulował Zjawińskiego w polu karnym. Domański nie mógł podejść do rzutu karnego, bo w przerwie został zmieniony przez trenera Leszka Ojrzyńskiego. Równie skuteczny był jednak Grzegorz Tomasiewicz.

Michniewicz natychmiast zareagował zmianami, ale nie przyniosły one efektu. Legia w drugiej połowie praktycznie nie stworzyła sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki.

W tabeli Legia ma dwa punkty przewagi nad Rakowem Częstochowa. Stołeczny zespół straci prowadzenie, jeśli Raków w niedzielę pokona na wyjeździe Piasta Gliwice.

Mielczanie są na 14. pozycji. Stal może z optymizmem patrzeć w przyszłość. Pod wodzą zatrudnionego w listopadzie Ojrzyńskiego rozegrała pięć spotkań z zespołami z górnej części tabeli i zdobyła w nich osiem punktów

Legia Warszawa - PGE FKS Stal Mielec 2:3 (2:2)

Bramki: Slisz 17, Pekhart 25 - Domański 5 (rz.k.), 42 (rz.k.), Tomasiewicz 60 (rz.k.).

Legia Warszawa: Artur Boruc - Josip Juranovic, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic - Bartosz Slisz, Andre Martins (61. Joel Valencia), Luquinhas, Paweł Wszołek (73. Maciej Rosołek), Kacper Skibicki (61. Mateusz Cholewiak) - Tomas Pekhart.

PGE FKS Stal Mielec: Michał Gliwa - Krystian Getinger, Marcin Flis, Bożidar Czorbadżijski, Mateusz Żyro, Kamil Kościelny - Maciej Domański (46. Petteri Forsell), Grzegorz Tomasiewicz (89. Mateusz Matras), Robert Dadok (46. Mateusz Mak), Andreja Prokic (59. Maciej Urbańczyk) - Łukasz Zjawiński (74. Damian Pawłowski).

Żółte kartki: Jędrzejczyk - Luquinhas, Wieteska - Tomasiewicz, Żyro, Pawłowski.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Mecz bez udziału publiczności.