PlusLiga: Pewne zwycięstwo Aluronu w Suwałkach

Siatkówka
PlusLiga: Pewne zwycięstwo Aluronu w Suwałkach
fot. Cyfrasport

W 18. kolejce PlusLigi siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie pewnie pokonali Ślepsk Malow Suwałki 3:0. Trener Andrzej Kowal szukał idealnego zestawienia na boisku, zmieniał, jednak ostatecznie nie znalazł recepty na lepiej dysponowanych w piątkowym starciu rywali.

Piątkowy mecz lepiej otworzyli siatkarze z Zawiercia (4:1) i to przy ich prowadzeniu toczyła się premierowa partia. Po stronie gospodarzy nie najlepiej w spotkanie wszedł rozgrywający Josua Tuaniga, co przełożyło się na problemy w ataku. Siatkarzom trenera Kowala brakowało dokładności, a także regularnej i mocnej zagrywki. Zmieniło się to w drugiej połowie seta. Ślepsk poprawił się w ofensywie i dzięki temu przewaga zawiercian się nieco zmniejszyła. Mateusz Czunkiewicz popisał się jeszcze świetną obroną, a następnie jego zespół doprowadził do remisu (24:24). Mimo to kolejne dwa punkty padły łupem przyjezdnych (26:24).

 

Zobacz także: Komiczna sytuacja w PlusLidze. Siatkarze z Zawiercia nie zorientowali się, że... set już się skończył (WIDEO)

 

Druga odsłona rozpoczęła się bardzo podobnie do poprzedniej. Siatkarze Igora Kolakovicia lepiej prezentowali na boisku, a w wyjątkowo dobrej dyspozycji był Garrett Muagututia. Przyjezdni grali z komfortem kilkupunktowej przewagi, ale rywale cały czas starali się im dotrzymywać tempa. Opłaciło się. Doprowadzili jeszcze do remisu 17:17, ale później ponownie to zawiercianie przejęli inicjatywę i wygrali partię 25:22.

 

Początek trzeciego seta to powtórka z poprzednich. Przyjezdni wychodzili na kilkupunktową przewagę (12:8), a gospodarze próbowali ich gonić (12:11). Trener Kowal szukał idealnego zestawienia na boisku, zmieniał, jednak ostatecznie nie znalazł recepty na rywali. Druga połowa była już zdecydowaną dominacją przyjezdnych. Piotr Orczyk efektownym atakiem zakończył seta 25:17.

 

 

Ślepsk Malow Suwałki - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (24:26, 22:25, 17:25)

 

MVP: Garrett Muagututia

 

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie