TAURON Liga: Błyskawiczna wygrana BKS Bostik Bielsko-Biała

Bielszczanki zdominowały rywalizację w Bydgoszczy.

Siatkarki BKS Bostik Bielsko-Biała błyskawicznie pokonały ekipę Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz. Bielszczanki zdominowały rywalizację w pierwszym secie pokonując rywalki do 13, ale i w kolejnych partiach potwierdziły znakomitą dyspozycję.

Prowadzenie w meczu jako pierwsze objęły gospodynie, ale nie trzeba było długo czekać na zmiany. Dzięki seriom punktowym bielszczanki szybko wyszły na czoło, a przewaga ciągle się powiększała (7:12, 12:18). W końcówce przyjezdne znokautowały bydgoszczanki, zdobywając osiem punktów z rzędu! Seta skutecznym atakiem zamknęła Aleksandra Kazała.

Zdecydowanie lepiej wyglądała druga odsłona, w której gospodynie starały się nawiązać walkę z lepiej dysponowaną ekipą z Bielska. Obie drużyny popisały się asami serwisowymi i skutecznymi blokami, ale bydgoszczanki ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek.

Wydawało się, że losy meczu mogą odwrócić się w trzeciej partii, którą lepiej rozpoczęły bydgoszczanki. Nic z tych rzeczy! Przyjezdne szybko pozbawiły je złudzeń, najpierw wyrównując, potem odskakując, a w końcówce zdobywając dziewięć punktów na jedno oczko gospodyń. Droga do wygranej była prosta.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - BKS Bostik Bielsko-Biała 0:3 (13:25, 20:25, 15:25)

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Magdalena Mazurek, Ewelina Żurowska, Magdalena Hawryła, Regiane Bidias, Emilia Mucha, Marta Ziółkowska - Monika Jagła (libero) - Kinga Różyńska, Agata Michalewicz, Zuzanna Kuligowska

BKS Bostik Bielsko-Biała: Aleksandra Kazała, Martyna Świrad, Gabriela Orvosova, Andrea Kossanyiova, Magdalena Janiuk, Natalia Gajewska - Kinga Drabek (libero) - Dagmara Dąbrowska.