Włoskie media: Robert Lewandowski pokonał dwóch drapieżników

Piłka nożna
Włoskie media: Robert Lewandowski pokonał dwóch drapieżników
fot. PAP/EPA
Robert Lewandowski pokonał "drapieżników trofeów" - Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo - podkreślają włoskie media.

Robert Lewandowski pokonał "drapieżników trofeów" - Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo - podkreślają włoskie media informując o zwycięstwie Polaka w plebiscycie FIFA na Piłkarza Roku. Jako prawdziwego przegranego wskazują grającego w Juventusie Turyn Portugalczyka.

Opisując czwartkowy werdykt FIFA agencja Ansa zaznaczyła, że triumf Polaka i jego macierzystego klubu Bayernu Monachium kończy smutny - również dla piłki nożnej - rok 2020 czasów pandemii.

 

Dodano, że jednocześnie Lewandowski pokonał "stałą parę drapieżników trofeów". - Nagroda FIFA, po czasowym zawieszeniu "Złotej Piłki", staje się jedynym wyróżnieniem w roku, który z bardzo wielu powodów należy zapomnieć, bo trzeba było pożegnać taką ikonę, jak Diego Maradona, ale także znakomitego napastnika Azzurrich Paolo Rossiego - napisała Ansa.

 

Zobacz także: Zbigniew Boniek skomentował wielki wyczyn Roberta Lewandowskiego

 

"Polak pokonuje Ronaldo i Messiego" - ogłosiła "La Gazzetta dello Sport". Z kolei "Corriere dello Sport" napisała na swojej stronie internetowej o "kolejnym rozczarowaniu" i "psikusie" dla Cristiano Ronaldo.

 

Rzymski dziennik "La Repubblica" zaprezentował imponującą statystykę bramkową Lewandowskiego i wyraził rozczarowanie, że w tym roku nie zostanie przyznana z powodu pandemii Covid-19 "Złota Piłka". - Ją również z najwyższym prawdopodobieństwem Polak zabrałby do domu - podsumowała gazeta.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie