Alpejski PŚ: Goggia wygrała drugi zjazd w Val d'Isere

Włoszka Sofia Goggia wygrała drugi zjazd alpejskiego Pucharu Świata w Val d'Isere.

Włoszka Sofia Goggia wygrała drugi zjazd alpejskiego Pucharu Świata w Val d'Isere. Druga była Szwajcarka Corinne Suter - w piątek kolejność była odwrotna. Podobnie jak dzień wcześniej trzecie miejsce zajęła Amerykanka Breezy Johnson. Polki nie startowały.

Goggia w piątek przegrała z Suter o 0,09 s, a w sobotę pokonała ją o 0,24. Minimalnie wolniejsza od Szwajcarki była Johnson, który po raz drugi w ciągu dwóch dni, i zarazem w karierze, stanęła na podium.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymała specjalizująca się w konkurencjach technicznych Słowaczka Petra Vlhova, która w piątek była 26., a w sobotę nie udało jej się zdobyć punktów.

W piątek groźny wypadek miała Austriaczka Nicole Schmidhofer, która przebiła siatki bezpieczeństwa i została zwieziona ze stoku. Okazało się, że zerwała więzadła w kolanie i w tym sezonie już nie wystartuje.

W niedzielę w Val d'Isere odbędzie się supergigant, także bez udziału Polek. Zajmująca 28. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Maryna Gąsienica-Daniel obecnie startuje z sukcesami w zawodach Pucharu Europy.