KSW 57: Marian Ziółkowski znokautował Romana Szymańskiego i został nowym mistrzem (WIDEO)

Sporty walki
KSW 57: Marian Ziółkowski znokautował Romana Szymańskiego i został nowym mistrzem (WIDEO)
fot. Polsat Sport
KSW 57: Marian Ziółkowski znokautował Romana Szymańskiego i został nowym mistrzem.

Marian Ziółkowski (22-8-1) pokonał Romana Szymańskiego (13-6) w walce o mistrzowski pas w kategorii lekkiej podczas KSW 57. Zawodnik z Warszawy znokautował swojego rywala w czwartej rundzie, rewanżując się tym samym za porażkę z 2016 roku.

Pierwsza runda toczyła się w spokojnym tempie. Widać było, że obaj zawodnicy mają w głowie to, że jest to pięciorundowa, mistrzowska walka, w związku z czym nie chcieli się zbyt szybko "wystrzelać". W premierowym starciu Ziółkowski utrzymywał dystans i nie dawał się trafić rywalowi, samemu zadając kilka celnych ciosów. 

 

ZOBACZ TAKŻE: KSW 57: Tomasz Drwal potężnie znokautowany przez Patrika Kincla (WIDEO)


Drugie starcie od bardziej agresywnego ataku rozpoczął Szymański, jednak i tym razem miał problem ze skróceniem dystansu. Kolejnymi lewymi prostymi Ziółkowski sprawił, że nos Szymańskiego zaczął mocno krwawić. Mobilność reprezentanta WCA Fight Team sprawiała, że Szymański przez kolejne minuty nie potrafił trafić go mocniejszym ciosem.

W trzeciej rundzie w jednej z początkowych akcji Szymański próbował obalić rywala, jednak bez powodzenia i walka wróciła do stójki. Przy siatce trafił chwilę później mocnym lewym, a w jednej z kolejnych akcji prawym sierpowym. Nie zrobiło to jednak wielkiego wrażenia na Ziółkowskim, który nadal trzymał swojego rywala na dystans. Zawodnik z Warszawy konsekwentnie obijał wykroczną nogę rywala, utrudniając mu poruszanie się. Trzecie starcie było znacznie bardziej wyrównane, ale wydaje się, że również trafiło na konto Ziółkowskiego.

 

ZOBACZ TAKŻE: KSW 57: Mańkowski wypunktował Sowińskiego w walce byłych mistrzów (WIDEO)

 

Na początku czwartego starcia Szymański ruszył agresywnie, dociskając rywala do siatki. W tej pozycji zawodnicy spędzili kilkadziesiąt sekund, po czym Ziółkowski skutecznie się wydostał i walka wróciła do wymiany ciosów. Na minutę przed końcem "Golden Boy" trafił potężnym lewym kopnięciem na wątrobę i znokautował swojego przeciwnika, zostając tym samym mistrzem KSW w wadze lekkiej.

 

Marian Ziółkowski (22-8-1) pokonał Romana Szymańskiego (13-6) przez TKO, runda 4

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze