NHL: Znamy datę startu nowego sezonu

Zimowe
NHL: Znamy datę startu nowego sezonu
Fot. PAP
Władze zawodowej ligi hokeja NHL i związek zawodników osiągnęli porozumienie w sprawie kształtu najbliższych rozgrywek.

Władze zawodowej ligi hokeja NHL i związek zawodników osiągnęli porozumienie w sprawie kształtu najbliższych rozgrywek. Sezon ma się rozpocząć 13 stycznia, a każdy z zespołów w fazie zasadniczej rozegra 56 meczów. Ogłosił to zastępca komisarza ligi Bill Daly.

Umowa musi jeszcze zostać formalnie zatwierdzona przez Radę Gubernatorów NHL i zarząd stowarzyszenia graczy. Potrzebna będzie także zgoda władz sanitarnych pięciu kanadyjskich prowincji, w których siedziby ma siedem klubów.

 

Obozy przygotowawcze mają się rozpocząć 3 stycznia, ale zespoły, które nie zagrały w play off ubiegłego sezonu mogą rozpocząć je 31 grudnia. Nie będzie meczów przedsezonowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ekstraliga hokejowa: Trener z przeszłością w NHL szkoleniowcem Unii

 

Według kanadyjskiej stacji telewizyjnej TSN, uzgodnione terminy mogą się jeszcze zmienić, jeśli niepokojąco wzrośnie liczba zakażonych koronawirusem.

 

Poprzedni sezon zakończył się pod koniec września. Hokeiści Tampa Bay Lightning po raz drugi zdobyli Puchar Stanleya, pokonując w finale play off Dallas Stars 4-2. Rozgrywki 2019/2020 zostały zatrzymane 12 marca, a zespoły wróciły do gry 1 sierpnia – w „bańkach” w dwóch kanadyjskich miastach Toronto i Edmonton.

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze