PlusLiga: Kolejna wygrana ZAKSY, koniec zwycięskiej serii Trefla

ZAKSA wciąż niepokonana w rozgrywkach PlusLigi!

W meczu 18. kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z Treflem Gdańsk 3:0. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla pozostają jedyną niepokonaną drużyną w ekstraklasie, a gdańszczanie ponieśli porażkę po serii ośmiu ligowych zwycięstw.

W premierowej partii oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip i... zdecydowane zwycięstwo ZAKSY. Kędzierzynianie szybko odskoczyli na kilka punktów (7:4, 9:5) i utrzymywali przewagę w dalszej części seta. O wygranej gospodarzy zadecydowały przede wszystkim dwa elementy: skuteczny atak i punktowy blok (6–1). W końcówce ZAKSA wygrała pięć kolejnych akcji. Piłkę setową wywalczył asem serwisowym Jakub Kochanowski, a po chwili skuteczny blok zamknął tę część meczu (25:17).

Gospodarze rozpoczęli drugą odsłonę od mocnego uderzenia – dwoma asami serwisowymi popisał się Kochanowski (6:1). Udany początek właściwie ustawił seta, bo gdańszczanie musieli gonić wynik. Zryw w środkowej części, wygrana kilku akcji z rzędu, pozwoliły zmniejszyć różnicę (17:15), ale goście popełnili w tym secie zbyt dużo błędów własnych, by ograć kędzierzynian. Dwa z nich – nadepnięcie linii środkowej oraz przestrzelona zagrywka – przyniosły gospodarzom ostatnie punkty (25:21).

Siatkarze Trefla nie rezygnowali i udanie rozpoczęli trzeciego seta (1:3). Kędzierzynianie szybko jednak odrobili straty, uzyskali minimalną przewagę, a w końcówce wyraźnie odskoczyli rywalom (19:15, 21:16). Autowa zagrywka przeciwników dała ZAKSIE piłkę meczową (24:20). Gdańszczanie nie rezygnowali, asem serwisowym popisał się Marcin Janusz, ale kiwka Benjamina Toniuttiego zakończyła mecz (25:22). MVP: Kamil Semeniuk.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)

ZAKSA: Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, David Smith, Benjamin Toniutti – Paweł Zatorski (libero) oraz Bartłomiej Kluth. Trener: Nikola Grbić.
Trefl: Moritz Reichert, Pablo Crer, Mariusz Wlazły, Bartłomiej Lipiński, Bartłomiej Mordyl, Marcin Janusz – Maciej Olenderek (libero) oraz Mateusz Janikowski, Łukasz Kozub. Trener: Michał Winiarski.