PŚ w biegach: Weronika Kaleta i Monika Skinder odpadły w ćwierćfinale sprintu w Dreźnie

Weronika Kaleta i Monika Skinder odpadły w ćwierćfinale sprintu techniką dowolną w Dreźnie, który zaliczany jest do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Obie Polki w swoich seriach uplasowały się pod koniec stawki.

Skinder w kwalifikacjach zajęła 30., ostatnie premiowane awansem miejsce. W ćwierćfinale była piąta w swoim biegu (2.41,87), a najlepsza w tej grupie okazała się Czeszka Tereza Baranova (2.41,17).

Kaleta, 28. zawodniczka eliminacji, w swojej serii ćwierćfinałowej pojawiła się na mecie ostatnia (2.42,90), a zwyciężyła Słowenka Eva Urevc (2.39,67).

Najlepszy czas na tym etapie rywalizacji uzyskała Amerykanka Jessie Diggins - 2.38,97.

Na kwalifikacjach występ zakończyli pozostali z biało-czerwonych: Izabela Marcisz (35. miejsce), Magdalena Kobielusz (40.), Maciej Staręga (42.), Piotr Sobiczewski (62.), Sebastian Bryja (64.) i Robert Bugara (67.).

Wśród uczestników zmagań - podobnie jak tydzień temu w Davos - brakuje wielu przedstawicieli światowej czołówki. Ze startu zrezygnowały reprezentacje Szwecji, Norwegii i Finlandii. Powodem są narastające obawy związane z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.