TAURON Liga: Trwa świetna passa Grot Budowlanych. Jedenasta wygrana z rzędu!

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokonały 3:1 ekipę DPD Legionovii Legionowo.

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokonały 3:1 ekipę DPD Legionovii Legionowo, zapisując na koncie jedenastą wygraną z rzędu. W ekipie Błażeja Krzyształowicza zabrakło Eweliny Tobiasz, która zrezygnowała z gry ze względu na ciążę.

Mecz doskonale otworzyły gospodynie popisując się trzema asami serwisowymi w wykonaniu Veroniki Jones-Perry. Nie trzeba było jednak długo czekać na odpowiedź rywalek, który szybko odmieniły losy spotkania. To one dyktowały tempo gry w drugiej części tej odsłony i zapisały set na swoim koncie.

Druga partia była dużo bardziej zacięta, a obie ekipy walczyły punkt za punkt. Końcówka wyglądała podobnie i uczestniczki sobotniego spotkania długo nie były w stanie zakończyć tego seta. Wreszcie po wyrównanej grze na przewagi triumfowały gospodynie. Drugą partię skutecznym atakiem zamknęła Jones-Perry.

Uskrzydlone łodzianki lepiej weszły w trzecią odsłonę i błyskawicznie wypracowały sporą przewagę (10:4). Podopieczne Błażeja Krzyształowicza były lepsze w każdym elemencie gry i bez problemu dowiozły prowadzenie do końca.

Później poszło gładko. Najpierw przewaga trzy- (7:4), potem siedmio- (16:9), a wreszcie dziewięciopunktowa (18:9)! Na boisku brylowała po raz kolejny Amerykanka Jones-Perry, zdobywając punkt za punktem. Droga do wygranej była prosta.

Grot Budowlani Łódź - DPD Legionovia Legionowo 3:1 (22:25, 31:29, 25:17, 25:17)

MVP: Veronica Jones-Perry

Grot Budowlani Łódź: Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Veronica Jones-Perry, Małgorzata Lisiak, Kornelia Moskwa, Julia Nowicka - Maria Stenzel (libero) - Paulina Damaske, Justyna Kędziora, Oliwia Michalak

DPD Legionovia Legionowo: Alicja Grabka, Julie Oliveira Souza, Jessica Rivero Marin, Olivia Różański, Shelly Stafford, Maja Tokarska - Izabela Lemańczyk (libero) - Diana Dąbrowska, Klaudia Kulig, Daria Szczyrba, Zana Zdovc Sporer.