Makabu obronił tytuł mistrza świata WBC kategorii junior ciężkiej

Sporty walki
Makabu obronił tytuł mistrza świata WBC kategorii junior ciężkiej
Fot. Facebook/Ilunga Makabu
Ilunga Makabu obronił pas mistrza świata federacji WBC.

Na ringu w Kinszasie miejscowy pięściarz Ilunga Makabu (28-2, 25 KO) pokonał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie Nigeryjczyka Olanrewaju Durodolę (34-8, 31 KO) i obronił tytuł mistrza świata WBC kategorii junior ciężkiej.

Na początku tego roku, również w stolicy Demokratycznej Republice Konga, w pojedynku o wakujący pas Makabu wypunktował Michała Cieślaka (20-1, 14 KO).


ZOBACZ TAKŻE: Michał Cieślak zdradził, kiedy może wrócić do ringu

 

W pierwszej obronie trofeum WBC Makabu spotkał się z Durodolą, z którym Cieślak wygrał w drugiej rundzie w 2019 roku w Pruszkowie.

 

Dwa tygodnie temu polski pięściarz znokautował w szóstej rundzie Gabończyka Taylora Mabikę (19-7-2, 10 KO) i mógł – 12 grudnia – stanąć do walki z Lawrence’em Okolie o pas mistrza świata WBO w miejsce zakażonego koronawirusem Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO). Team Cieślaka nie zdecydował się przyjąć tej propozycji, a w jego miejsce w Londynie, ale o pas WBO International, boksował Nikodem Jeżewski (19-1-1, 9 KO). Przegrał w drugiej rundzie z Okolie, który teraz zmierzy się o właściwe trofeum z Głowackim.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze