PŚ w biathlonie: Marte Olsbu Roeiseland wygrała w Hochfilzen

Olsbu Roeiseland odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Norweska biathlonistka Marte Olsbu Roeiseland wygrała w Hochfilzen pierwszy w tym sezonie bieg ze startu wspólnego na 12,5 km i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polki nie zakwalifikowały się do niedzielnych zawodów.

Drugie miejsce zajęła rodaczka triumfatorki Tiril Eckhoff, która zwyciężyła w Hochfilzen w sprincie na 7,5 km w piątek oraz dzień później w biegu na dochodzenie na 10 km. Trzecia była broniąca Kryształowej Kuli Włoszka Dorothea Wierer.

Olsbu Roeiseland odniosła drugie zwycięstwo w tym sezonie, a ósme w karierze. W klasyfikacji generalnej ma o 38 punktów więcej od wiceliderki Hanny Oeberg, której niedzielny bieg nie wyszedł - Szwedka zajęła dopiero 14. miejsce.

Był to ostatni bieg biathlonowego Pucharu Świata w tym roku. Kolejna runda zaplanowana jest na 8-10 stycznia w Oberhofie. Pierwsze zawody - sprint na 7,5 km kobiet - miały się odbyć już 7 stycznia, ale w sobotę Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) poinformowała o przeniesieniu tego biegu na następny dzień.