PŚ w skokach: W niedzielę druga odsłona rywalizacji w Engelbergu

Zimowe
PŚ w skokach: W niedzielę druga odsłona rywalizacji w Engelbergu
Fot. PAP
Kamil Stoch był drugi w sobotę. Jaki wynik osiągnie w niedzielę?

W niedzielę w Engelbergu odbędzie się drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polacy zwykle dobrze spisują się w Szwajcarii i nie inaczej jest w tym sezonie. W sobotę Kamil Stoch był drugi, a w "10" uplasowało się jeszcze trzech Biało-Czerwonych.

Nie ma drugiej takiej skoczni jak Gross-Titlis-Schanze. Reprezentanci Polski nigdzie indziej nie stawali na pucharowym podium tak często. W Enegelbergu w najlepszej trójce byli 19-krotnie, na co złożyło się cztery zwycięstwa, dziewięć drugich miejsc i sześć trzecich.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siedmiu wybrańców trenera Dolezala

 

Aż 10 razy było to udziałem Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski tradycyjnie już od zawodów w tym szwajcarskim miasteczku sygnalizuje zwyżkę formy. W sobotę musiał uznać wyższość jedynie Halvora Egnera Graneruda. Norweg jest ostatnio w świetnej dyspozycji; to był jego czwarty z rzędu triumf, a piąty w sezonie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Drugie miejsce Kamila Stocha! Czterech Polaków w pierwszej dziesiątce

 

Piąte miejsce zajął tego dnia Piotr Żyła, siódme - Andrzej Stękała, a dziewiąty był Dawid Kubacki.

 

O godzinie 14:30 rozpoczną się kwalifikacje. Z Polaków, oprócz wymienionej czwórki, przystąpią do nich także Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka. Pierwszą serię konkursową zaplanowano na godz. 16.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze