"Robert Lewandowski to naprawdę był przeciętny piłkarz w skali Mazowsza"

Piłka nożna
"Robert Lewandowski to naprawdę był przeciętny piłkarz w skali Mazowsza"
fot. PAP
Lewandowski w ubiegłym sezonie zdobył dla Bayernu aż 55 bramek.

- O ile widzi się nagrania małego Messiego, który mijał pięciu rywali, o tyle Robert, który wyróżniał się dynamiką, był po prostu jednym z wielu. To naprawdę był przeciętny piłkarz w skali Mazowsza - powiedział w programie "Cafe Futbol" Michał Libich, koordynator ds. szkolenia dzieci i młodzieży w PZPN, który w przeszłości miał okazję oglądać w akcji młodego Roberta Lewandowskiego i zna go od 12 roku życia.

W ostatnim odcinku „Cafe Futbol” eksperci i zaproszeni goście rozmawiali m.in. o sukcesie Roberta Lewandowskiemu i wybraniu go przez FIFA najlepszym piłkarzem globu za rok 2020. Michał Libich przyznał, że jako junior, Lewandowski był przeciętnym piłkarzem i nie wyróżniał się na tle rówieśników.

 

- Chcemy, żeby sukces Roberta Lewandowskiego był inspiracją dla młodych piłkarzy. Idąc śladem Adama Małysza wierzymy, że to przyczyni się do wzrostu popularności piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Sukces Roberta pokazuje wielu piłkarzom, że ciężką pracą i wytrwałością można zajść wysoko – powiedział.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Hajto: Lewandowski nie osiągnąłby takiego wyniku w Realu Madryt

 

- Patrząc na młodego Roberta Lewandowskiego widziałem w nim dynamikę, natomiast nie widziałem w nim potencjału, który miał. Pomyliłem się. Tak jak wszyscy. Nie będę wymieniał klubów, które też się pomyliły. O ile widzi się nagrania małego Messiego, który mijał pięciu rywali, o tyle Robert, który wyróżniał się dynamiką, był po prostu jednym z wielu. To naprawdę był przeciętny piłkarz w skali Mazowsza – dodał.

 

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie