Tomasz Hajto: Lewandowski nie osiągnąłby takiego wyniku w Realu Madryt

Piłka nożna
Tomasz Hajto: Lewandowski nie osiągnąłby takiego wyniku w Realu Madryt
fot. PAP
Ubiegły sezon był najlepszym w karierze Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski został uznany przez FIFA najlepszym piłkarzem na świecie w 2020 roku. - Pozostanie w Bayernie było słuszne. Gdyby poszedł do Realu, to tego tytułu by nie zdobył - stwierdził w programie "Cafe Futbol" Tomasz Hajto.

- Zwycięstwo Roberta Lewandowskiego w plebiscycie FIFA i UEFA to wielka sprawa. Nawet jeśli nie ma Złotej Piłki. Nikt na świecie nie odbierze mu palmy pierwszeństwa. Miałem przyjemność wymienić kilka słów z Robertem dzień po ostatnim wyróżnieniu i napisał mi: "jestem po prostu dumny" - powiedział Roman Kołtoń.

 

Kilka dni temu Lewandowski został ogłoszony najlepszym piłkarzem świata w 2020 roku na gali The Best FIFA Football Awards. To pierwszy raz w historii, kiedy Polak sięgnął po tak wysokie wyróżnienie. Napastnik Bayernu wyprzedził inne gwiazdy m.in. Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo.

 

- To niesamowite wyróżnienie. Robert na nie zasłużył. Pokazuje też, że pozostanie w Bayernie było słuszne. Gdyby poszedł do Realu, to tego tytułu by nie zdobył, bo drużyna jest w kryzysie. Niemiecka liga radzi sobie najlepiej w Europie w dobie pandemii koronawirusa. Widać to na przykładzie Ligi Mistrzów, gdzie cały Bayern zaprezentował się rewelacyjnie pod względem fizycznym - dodał Tomasz Hajto.

 

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie