TAURON Liga: Nokaut w Kaliszu! MKS bez szans w starciu z ŁKS Łódź

Nokaut w Kaliszu! MKS bez szans w starciu z ŁKS Łódź.

W 14. kolejce TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź bez najmniejszego problemu pokonał drużynę Energa MKS Kalisz 3:0. Faworytem spotkania była ekipa przyjezdna, ale chyba nikt nie spodziewał się takiego nokautu w poszczególnych partiach. Łodzianki prezentowały się bardzo dobrze w każdym z elementów, z kolei rywalkom nic nie wychodziło na boisku.

Premierowa partia była nokautem kaliskiej ekipy. Gospodynie miały ogromny problem z przyjęciem zagrywki rywalek, a następnie wyprowadzeniem skutecznej akcji. Z kolei siatkarki z Łodzi bez większego wysiłku zdobywały punkty blokiem i atakiem. W tym drugim elemencie znakomicie spisywała się Katarzyna Zaroślińska-Król. Podopieczne trenera Michala Maseka w 20 minut pokonały przeciwniczki do 12.

Kaliszanki lepiej rozpoczęły drugą odsłonę, ale sił wystarczyło im do jej połowy. Od stanu 16:14 łodzianki punktowały, a rywalki bezradnie się przyglądały. Gospodynie miały jeden procent efektywności w ataku. Przyjezdne były bardzo skuteczne na kontrze i w bloku. Do łódzkiej atakującej dołączyła jeszcze Aleksandra Wójcik i we dwie znakomicie spisywały się w ofensywie. Różnica między oboma zespołami była miażdżąca, czego odzwierciedleniem był końcowy wynik seta 25:14.

W trzecim secie Łódzkie Wiewióry kontynuowały swój marsz do zwycięstwa. Podopieczne Słowaka grały bardzo inteligentnie, a rywalki w żadnym z elementów nie potrafiły stworzyć zagrożenia. W kolejnej partii bez większych emocji rozpędzone siatkarki ŁKS wygrały 25:19.

Energa MKS Kalisz - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (12:25, 14:25, 19:25)

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król