Trener Michał Winiarski ma konkurenta? Dawid Murek w debiucie podbił serca kibiców (WIDEO)

Siatkówka
Trener Michał Winiarski ma konkurenta? Dawid Murek w debiucie podbił serca kibiców (WIDEO)
fot. PAP
Dawid Murek zadebiutował w roli pierwszego trenera siatkarek #VolleyWrocław.

Dawid Murek ma już za sobą debiut w roli pierwszego trenera siatkarek #VolleyWrocław. Jego podopieczne przegrały 2:3, ale rozegrały dobry mecz z faworyzowaną drużyną E.Leclerc Moya Radomka Radom. Kibice i obserwatorzy tej konfrontacji zwrócili uwagę na zaangażowanie szkoleniowca wrocławianek. W wielu sytuacjach można było odnieść wrażenie, że "gra" ona razem ze swoimi siatkarkami.

Dawid Murek to legenda polskiej siatkówki. Jeszcze nie tak dawno można go było oglądać na boisku. Obecny sezon rozpoczął w roli drugiego trenera #VolleyWrocław. Gdy dotychczasowy pierwszy szkoleniowiec Wojciech Kurczyński zrezygnował z pracy, Murek dostał szansę poprowadzenia ekipy z Dolnego Śląska.

 

Nowy trener rozpoczął pracę z ogromnym zaangażowaniem. W wielu akcjach, stojąc przy linii bocznej... "grał" razem z siatkarkami. Jego zachowanie zwróciło uwagę kibiców i obserwatorów, którzy porównali je do zachowania szkoleniowca Trefla Gdańsk – Michała Winiarskiego.

 

 

Czy obiecujący debiut będzie początkiem lepszych czasów dla drużyny z Wrocławia? Czy Murek na stałe pozostanie w roli pierwszego trenera?

 

Gdy rozmawiałam z prezesem, to powiedział, że na razie nie będzie żadnych nerwowych ruchów i Dawid dostanie szansę. Po tym meczu nastąpi przerwa świąteczna i kolejne spotkanie będzie dopiero za dwa tygodnie. Jest więc czas na rozmowy i treningi. Ja trzymam kciuki, żeby Dawid tę szansę dostał i dokończył ten sezon jako pierwszy trener – powiedziała podczas transmisji ekspert Polsatu Sport Joanna Mirek.

 

Kolejny mecz siatkarki #VolleyWrocław rozegrają 9 stycznia i będzie to wyjazdowe starcie z Enea PTPS Piła. Czy w tym spotkaniu zobaczymy popis trenera Murka i jego zawodniczek?

 

Debiut trenera Dawida Murka w załączonym materiale wideo:

 

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze