Dwóch piłkarzy FC Salzburg z pozytywnymi wynikami testów antydopingowych

Piłka nożna
Dwóch piłkarzy FC Salzburg z pozytywnymi wynikami testów antydopingowych
fot. PAP
Sekou Koita (z prawej) i Mohamed Camara (z lewej) mieli pozytywne wyniki badania próbek A pod kątem zabronionych substancji.

Malijscy piłkarze mistrza Austrii FC Salzburg - Sekou Koita i Mohamed Camara mieli pozytywne wyniki badania próbek A pod kątem zabronionych substancji - poinformował klub prowadzący w tabeli tamtejszej ekstraklasy.

Test zlecony przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA) został wykonany kilka dni po ich powrocie do Salzburga ze zgrupowania drużyny narodowej. W organizmach piłkarzy wykryto niedozwolony lek na chorobę wysokościową.

 

- Klub będzie współpracował z UEFA i urzędnikami i zrobi wszystko, aby ponad wszelką wątpliwość ustalić wydarzenia z Mali. Mohamed Camara i Sekou Koita będą po Nowym Roku normalnie brać udział w treningach i otrzymają od FC Red Bull Salzburg całkowite wsparcie aż do wyjaśnienia sprawy - napisano w klubowym komunikacie.

 

Zobacz także: "Lewandowski naprawdę był przeciętnym piłkarzem w skali... Mazowsza"

 

Kierownictwo lidera ekstraklasy i uczestnika fazy grupowej Ligi Mistrzów (wiosną FC Salzburg zagra w 1/16 finału Ligi Europy) jest przekonane, że jeśli doszło do przyjęcia zabronionych substancji, to miało to miejsce podczas zgrupowania w Mali.

 

- Jesteśmy bardzo dumni, kiedy nasi piłkarze powoływani są do swoich drużyn narodowych. Ale właśnie przy okazji meczów pierwszych drużyn seniorskich oczekuje się, że standardy medyczne spełniają wymogi międzynarodowe, a lekarze znają obowiązujące reguły - podkreślił prezes klubu Stephan Reiter.

 

Prowadzący w austriackiej ekstraklasie FC Salzburg ma 25 punktów po 12 spotkaniach i wyprzedza o jeden trzy zespoły: Sturm Graz, LASK Linz i Rapid Wiedeń, przy czym Sturm ma jeden mecz zaległy.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze