Maciej Muzaj czy siatkarz Lube? Ambitne plany transferowe Asseco Resovii

Siatkówka
Maciej Muzaj czy siatkarz Lube? Ambitne plany transferowe Asseco Resovii
fot. PAP
Plany transferowe Asseco Resovii Rzeszów.

Wygląda na to, że Asseco Resovia budowanie zespołu na kolejny sezon wzięła sobie mocno do serca. Zdaniem medialnych doniesień jako pierwsza z drużyn PlusLigi rozpoczęła rozmowy na temat potencjalnych transferów siatkarzy. Jak informuje włoski dziennikarz Gian Luca Pasini, władze rzeszowskiej ekipy są zainteresowane pozyskaniem nowego atakującego na kolejny sezon. Wśród kandydatów są Maciej Muzaj i Kamil Rychlicki.

Po tym, jak pod koniec listopada światło dzienne ujrzały plany transferowe Resovii, zrobiło się bardzo głośno w środowisku siatkarskim. Przeszliśmy przez siatkarzy na pozycji libero, środkowego i przyjmującego. Na liście życzeń ekipy z Podkarpacia znaleźli się tacy zawodnicy jak: Paweł Zatorski, Jakub Kochanowski, Karol Kłos Aleksander Śliwka czy Bartosz Kwolek, a także występujący obecnie w rosyjskiej Superlidze Muzaj. Przyszedł czas, by grono atakujących się powiększyło i do reprezentanta Polski dołączył Rychlicki, o czym donoszą włoskie media.

 

Zobacz także: Zatorski, Kochanowski, Muzaj. Wielkie plany transferowe Asseco Resovii

 

Luksemburski siatkarz polskiego pochodzenia od dwóch lat z powodzeniem występuje na parkietach SuperLegi. W sezonie 2018/2019 Rychlicki grał dla Bunge Rawenna, następnie przeniósł się do Cucine Lube Civitanova, z którym sięgnął po złoto Klubowych Mistrzostw Świata, a także puchar Włoch.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Rryrrex (@kamil.rychlicki)

 

24-latek w 13 meczach i 43 rozegranych setach we włoskich rozgrywkach zdobył 165 punktów, z czego dziewięć zagrywką i pięć blokiem. Taki dorobek ulokował go na 19. miejscu klasyfikacji najskuteczniejszych atakujących SuperLegi.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie