Polska pokonała Algierię w towarzyskim meczu piłkarzy ręcznych

Piłka ręczna

Polacy pokonali Algierię 26:24 w drugim towarzyskim meczu piłkarzy ręcznych we Władysławowie. Te drużyny zmierzyły się także w poniedziałek – biało-czerwoni przegrali 23:26.

Obie drużyny przebywały w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo na zgrupowaniach. Zwieńczyły je dwa mecze kontrolne, które były jednym z etapów przygotowań do mistrzostw świata – 32 zespoły rozpoczną zmagania w Egipcie 14 stycznia. W poniedziałek górą byli rywale 26:23 (12:12), ale w drugim spotkaniu biało-czerwoni wzięli skuteczny rewanż i triumfowali 26:24.

Tym razem trener Patryk Rombel nie wystawił Szymona Działakiewicza z Gwardii Opole, który z dorobkiem pięciu trafień był najskuteczniejszym zawodnikiem polskiej reprezentacji w pierwszym meczu. Zagrał natomiast skrzydłowy Orlenu Wisły Płock Michał Daszek, który poniedziałek znalazł się poza składem. Ponownie nie wystąpili jego klubowi koledzy Adam Morawski i Przemysław Krajewski.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy na przerwę zeszli przy prowadzeniu 18:14. Początek drugiej odsłony należał jednak do trzeciego zespołu ostatnich mistrzostw Afryki. W ciągu 17 minut Polacy zdobyli zaledwie dwie bramki, nie próżnowali natomiast rywale, którzy odrobili straty i wygrywali 22:20.

Biało-czerwoni nie zamierzali jednak uznać się za pokonanych. Podopieczni trenera Rombla rzucili pięć bramek z rzędu, w 54. minucie po akcji Dawida Dawydzika wyszli na prowadzenie 25:22 i nie dali odebrać sobie zwycięstwa. Obrotowy Azotów Puławy był autorem trzech z czterech ostatnich trafień swojej drużyny.

Te zespoły zmierzą się także 28 grudnia podczas towarzyskiego turnieju w Jastrzębiu-Zdroju. W imprezie wystąpi ponadto reprezentacja Rosji.

6 stycznia w Eskisehir i trzy dni później w Płocku Polacy zagrają z Turcją eliminacyjne spotkania mistrzostw Europy 2022, a następnie udadzą się do Afryki na czempionat globu. Grupowymi rywalami biało-czerwonych będą Tunezja (15.01), Hiszpania (17.01) oraz Brazylia (19.01).

Polska – Algieria 26:24 (18:14)

Polska: Łukasz Zakreta, Jakub Skrzyniarz – Dawid Dawydzik 5, Damian Przytuła 4, Jan Czuwara 4, Rafał Przybylski 3, Piotr Jarosiewicz 2, Michał Daszek 2, Kamil Adamczyk 2, Kacper Adamski 1, Arkadiusz Ossowski 1, Dawid Fedeńczak 1, Jan Klimków 1, Patryk Walczak, Bartłomiej Bis, Maciej Zarzycki, Maciej Pilitowski.

Najwięcej bramek dla Algierii: Mustapha Hadj Sadok 5, Abderrahim Berriah 5 oraz Messaoud Berkous 4.