Joker Świecie zakończył współpracę z trenerem Marcinem Wojtowiczem

Siatkówka
Joker Świecie zakończył współpracę z trenerem Marcinem Wojtowiczem
fot. Cyfrasport

Występujący w Tauron Lidze siatkarek klub Joker Świecie poinformował o zakończeniu współpracy z trenerem Marcinem Wojtowiczem. 42-letni szkoleniowiec pracował z drużyną od 2018 roku.

Joker Świecie z trzynastu dotychczasowych spotkań Tauron Ligi wygrał zaledwie dwa. Zgromadził na swym koncie siedem punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, wyprzedzając jedynie ekipę Enea PTPS Piła. Beniaminek występy w ekstraklasie siatkarek rozpoczął od efektownego i sensacyjnego zwycięstwa nad Grot Budowlanymi Łódź (3:1), później udało się jeszcze ograć 3:0 DPD Legionovię Legionowo, ale to ostatnie do tej pory zwycięstwo miało miejsce ponad dwa miesiące temu – 17 października.

 

Zobacz także: Narodowa kwarantanna. Co dalej z PlusLigą? Jest decyzja!

 

Od tamtej pory zespół wywalczył zaledwie jeden punkt (2:3 z #VolleyWrocław), a pięć ostatnich spotkań zakończył bez punktowych zdobyczy. W ostatnim meczu Joker przegrał na wyjeździe z drużyną E.Leclerc Moya Radomka Radom 0:3, ponosząc w trzecim secie klęskę 9:25.

 

Konsekwencje słabszej postawy siatkarek ze Świecia poniósł trener Marcin Wojtowicz. Klub rozwiązał z nim kontrakt za porozumieniem stron.

 

Zarząd Klubu Joker Świecie informuje, że w myśli podpisanego dziś za porozumieniem stron dokumentu, z dniem 31 grudnia...

Opublikowany przez Joker Świecie Wtorek, 22 grudnia 2020

 

"Zarząd Klubu Joker Świecie informuje, że w myśli podpisanego dziś za porozumieniem stron dokumentu, z dniem 31 grudnia ulega rozwiązaniu kontrakt z trenerem Marcinem Wojtowiczem. Dziękujemy za dostarczone emocje, profesjonalizm i doprowadzenie drużyny do wyjątkowego miejsca, jakim niewątpliwie są rozgrywki Tauron Ligi. Życzymy Trenerowi samych sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym. Nazwisko nowego szkoleniowca Joker Świecie podamy w późniejszym terminie" – poinformował klub w komunikacie.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze