Sześć kolejnych przypadków koronawirusa w kadrze wioślarzy

Inne
Sześć kolejnych przypadków koronawirusa w kadrze wioślarzy
fot. PAP/EPA

Sześć kolejnych przypadków koronawirusa stwierdzono wśród zawodników i sztabu szkoleniowego kadry, która w niedzielę wróciła do kraju ze zgrupowania z portugalskiego Lago Azul - poinformował we wtorek Polski Związek Towarzystw Wioślarskich.

Koronawirus zaatakował wioślarzy w ubiegłym tygodniu, jeszcze podczas zgrupowania w Portugalii. Dwukrotnie przeprowadzone testy na obecność wirusa dały pozytywny wynik u 19 osób, które zostały odizolowane i poddane kwarantannie. W Lago Azul została jeszcze jedna osoba z objawami przeziębienia. Z kolei 22-osobowa grupa, która uzyskała wyniki ujemne, wróciła w niedzielę do Polski.

 

Jak poinformował wcześniej PAP dyrektor sportowy PZTW Bogdan Gryczuk, federacja już wcześniej zaplanowała testy po powrocie z obozu dla wszystkich uczestników. Badania dały wynik pozytywny u kolejnych sześciu osób. One również zostały poddane kwarantannie.

 

Tymczasem związek stara się, aby grupa przebywająca w ośrodku Lago Azul zaraz po zakończeniu kwarantanny, która potrwa do 26 grudnia, jak najszybciej wróciła do Polski.

 

Cała kadra wioślarzy przed wylotem na Półwysep Iberyjski została poddana testom na obecność koronawirusa. Dwie osoby miały wynik pozytywny (trener i masażysta) i zostały w kraju.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze