EBL: Wielkie emocje! WKS Śląsk po dogrywce pokonał PGE Spójnię

Co za mecz Energa Basket Ligi we Wrocławiu! Ostatecznie WKS Śląsk Wrocław po dogrywce pokonał PGE Spójnię Stargard 95:94. Bohaterem końcówki był Szymon Tomczak.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a wyróżnić można Jana Wójcika, który znalazł się w wyjściowej piątce. Drużyna będąca na prowadzeniu zmieniała się jednak właściwie co rzut. Bardzo aktywny był Nick Faust, a dzięki niemu PGE Spójnia budowała małą przewagę. Dzięki rzutom wolnym Raymonda Cowelsa po 10 minutach było 26:23. W drugiej kwarcie po kolejnej akcji Fausta prowadzenie zespołu ze Stargardu wzrosło nawet do dziewięciu punktów. Kyle Gibson błyskawicznie odpowiedział dwiema trójkami, a to oznaczało, że WKS Śląsk ciągle był w grze. Mateusz Kostrzewski oraz Kacper Młynarski sprawiali, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:39.

Wrocławianie po przerwie starali się krok po kroku zmniejszać różnicę. M.in. po rzutach Elijaha Stewarta oraz Akosa Kellera zbliżali się na pięć punktów, co oznaczało, że ciągle mieli nadzieję na pozytywny wynik. Baylee Steele oraz Mateusz Kostrzewski kontrolowali jednak wydarzenia na parkiecie - ich rzuty dawały sporo spokoju gościom. Mała seria 6:0 WKS Śląska sprawiała jednak, że po 30 minutach było tylko 61:67. Dwie akcje Aleksandra Dziewy zbliżyły gospodarzy na zaledwie dwa punkty. Tomasz Śnieg i Nick Faust musieli znowu włączyć “piąty bieg”, aby ich drużyna ponownie odskoczyła. Do tego ponownie świetnie prezentował się Steele, a ekipa trenera Macieja Raczyńskiego ciągle prowadziła. W końcówce trójkę trafił jednak Jovanović, a trzy rzuty wolne trafił Stewart i był remis 83:83! W kolejnej akcji ważny blok zanotował Szymon Tomczak - to oznaczało dogrywkę.

W dodatkowym czasie gry sytuacja znowu była wyrównana, chociaż po trafieniu Tomczaka to WKS Śląsk miał cztery punkty przewagi. Po chwili jednak Tomasz Śnieg najpierw doprowadzał do remisu, a później wyprowadzał swój zespół na prowadzenie. Kluczowym zawodnikiem był jednak Tomczak. Po trafieniu Gibsona wrocławianie znowu byli minimalnie lepsi, a Polak w kolejnej akcji zablokował rzut Steele’a! To dało zwycięstwo gospodarzom 95:94.

Po 19 punktów dla gospodarzy zdobyli Aleksander Dziewa i Elijah Stewart. W ekipie gości wyróżniał się Baylee Steele z 23 punktami, 10 zbiórkami i 3 przechwytami.

Śląsk Wrocław – PGE Spójnia Stargard 95:94 (23:26, 16:21, 22:20, 22:16 – 12:11)

Śląsk Wrocław: Aleksander Dziewa 19, Elijah Stewart 19, Kyle Gibson 18, Strahinja Jovanovic 15, Mateusz Szlachetka 7, Michał Gabiński 5, Jan Wójcik 5, Akos Keller 4, Szymon Tomczak 3, Jakub Musiał 0.

PGE Spójnia Stargard: Mateusz Kostrzewski 24, Baylee Steele 23, Nick Faust 15, Tomasz Śnieg 15, Kacper Młynarski 11, Raymond Cowels Iii 6, Omari Gudul 0, Szymon Walczak 0.