Hiszpańska liga koszykarzy: Reprezentanci Polski nadawali ton Herbalife Gran Canaria

Aleksander Balcerowski i A.J. Slaughter napędzali grę Herbalife Gran Canaria

Reprezentanci Polski A.J. Slaughter i Aleksander Balcerowski poprowadzili Herbalife Gran Canaria do zwycięstwa u siebie nad zespołem Coosur Betis Sewilla 78:54 w 17. kolejce hiszpańskiej ligi koszykarzy. Pierwszy zdobył 13 punktów, drugi dodał 10. Ekipa z Wysp Kanaryjskich pewnie wygrała piąty raz w obecnym sezonie.

Wracający do formy po kłopotach zdrowotnych naturalizowany amerykański rozgrywający Slaughter był najlepszym strzelcem spotkania. Przeciwko swojej poprzedniej drużynie w lidze hiszpańskiej przebywał na parkiecie niespełna 17 minut. Trafił trzy z ośmiu rzutów za dwa punkty, obydwa zza linii 6,75 m i jeden z dwóch wolnych. Zanotował także zbiórkę, asystę (w poprzednim meczu miał ich osiem, ustanawiając swój rekord w lidze ACB) i przechwyt.

Slaughter zagrał dopiero czwarty raz w barwach Herbalife. Powodem kilkumiesięcznej przerwy były problemy kardiologiczne. Trzy z tych spotkań jego drużyna wygrała.

Balcerowski, grając we wtorek ponad 17 minut, ustanowił swój punktowy rekord w lidze hiszpańskiej. Na dorobek mierzącego 216 cm 20-letniego koszykarza złożyło się pięć celnych z ośmiu rzutów za dwa punkty. Polak nie trafił żadnego z dwóch wolnych, miał także dwie zbiórki, asystę, przechwyt i blok.

Więcej od niego punktów dla Herbalife uzyskali także Amerykanin John Shurna i Javier Beiran – po 11.

W innym wtorkowym meczu 17. kolejki Unicaja Malaga przegrała u siebie z Urbas Fuenlabrada 84:90. Reprezentant Polski Adam Waczyński tym razem zagrał 10 minut w zespole gospodarzy. Zdobył jeden punkt z jedynego wykonywanego rzutu wolnego i spudłował dwie próby za trzy punkty. Miał też dwie asysty i stratę.

W tabeli ligi ACB prowadzi niepokonany Real Madryt (14-0) przed Iberostarem Teneryfa (14-2) i Barceloną (12-3). Unicaja (8-6) zajmuje siódme miejsce, MoraBanc Andora (7-6) Tomasza Gielo – dziewiąte, Herbalife (5-10) - pozostał na 15. pozycji, a RETAbet Bilbao (3-11) Jarosława Zyskowskiego jest 17. w 19-zespołowej stawce.