ME piłkarek ręcznych: Sukces Chorwacji to dzieło dwóch par bliźniaczek

Piłka ręczna
ME piłkarek ręcznych: Sukces Chorwacji to dzieło dwóch par bliźniaczek
fot. PAP/EPA
Larissa Kalaus w meczu o brązowy medal ani razu nie zdobyła bramki

W Chorwacji nie milkną echa historycznego sukcesu piłkarek ręcznych, które zdobyły brązowy medal mistrzostw Europy. Media podkreślają fakt, że w składzie były dwie pary bliźniaczek - siostry Kalaus i Posavec.

Wszystkie zawodniczki urodziły się w 1996 roku - bliźniaczki Kalaus 24 czerwca, a bliźniaczki Posavec 26 sierpnia. Do tego są podobnego wzrostu, Larissa Kalaus mierzy 173 cm, Dora Kalaus 172 cm, Paula Posavec 170 cm i Stela Posavec 168 cm.

 

Co więcej, kwartet gra w tym samym klubie Lokomotiva Zagrzeb.

 

- To dlatego świetnie dogadują się na parkiecie i wydaje się, że grają razem przez całe życie - komentują miejscowi dziennikarze.

 

Na boisku zdecydowanie łatwiej odróżnić siostry Kalaus (obie są absolwentkami psychologii), bowiem Dora to zawodniczka leworęczna, a Larissa praworęczna.

 

Dora i Larissa nie rozstają się na boisku, zaś w przypadku sióstr Posavec zdarzyło się, że grały przeciwko sobie. Było to w sezonie, w którym Paula reprezentowała barwy klubu Zrinski Cakovec.

 

ZOBACZ TAKŻE: Przymusowo długa Gwiazdka mistrzyń Europy

 

W niedzielnym meczu o brązowy medal z Danią, która była gospodarzem turnieju, Chorwatki wygrały 25:19, a z czwórki wymienionych podopiecznych selekcjonera Nenada Sostarica zagrały trzy: Stela Posavec rzuciła pięć goli, Paula Posavec dwa. Larissa Kalaus ani razu nie trafiła do siatki, mimo aż siedmiu prób, z kolei w ogóle nie wystąpiła Dora Kalaus.

 

Zanim Chorwatki wywalczyły podium ME, nie odnosiły sukcesów na arenie międzynarodowej. W dwóch poprzednich edycjach mistrzostw kontynentu zajmowały 16. miejsce.

 

W ME 2020 triumfowały Norweżki, które w finale pokonały Francuzki 22:20. Polki, które odpadły po fazie grupowej, uplasowały się na 14. pozycji.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze