Polscy lekkoatleci docenieni przez magazyn "Track and Field News"

Inne
Polscy lekkoatleci docenieni przez magazyn "Track and Field News"
Fot. PAP
Wojciech Nowicki został uznany za najlepszego młociarza sezonu.

Polscy lekkoatleci zostali docenieni przez ekspertów prestiżowego amerykańskiego magazynu "Track and Fields News". Wojciech Nowicki został uznany za najlepszego młociarza sezonu, a w czołowych trójkach poszczególnych konkurencji znalazła się jeszcze piątka Biało-Czerwonych. W klasyfikacji młota na trzeciej pozycji znalazł się Paweł Fajdek, a Polaków rozdziela Węgier Bence Halasz.

Malwina Kopron została sklasyfikowana na drugim miejscu wśród kobiet w tej konkurencji, a lepsza okazała się Francuzka Alexandra Tavernier. Podobną lokatę przyznano kulomiotowi Michałowi Haratykowi, który w typowaniu amerykańskich fachowców uległ jedynie reprezentantowi USA Ryanowi Crouserowi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Lisek szykuje się w spalskim COS do sezonu. "Marzenie? Sześć metrów na igrzyskach"

 

Na trzecich pozycjach, oprócz Fajdka, umieszczono również tyczkarza Piotr Liska (najlepszy Szwed Armando Duplantis, drugi Amerykanin Sam Kendricks) oraz oszczepnika Marcina Krukowskiego (wygrał Niemiec Johannes Vetter przed Szwedem Kimem Ambem).


ZOBACZ TAKŻE: Jak kwarantannę spędził Konrad Bukowiecki? "Nauczyłem się grać w szachy i nadrobiłem zaległości serialowe"

 

"Track and Field News" to magazyn wydawany w USA od 1948. Prowadzi ranking najlepszych lekkoatletów świata w poszczególnych specjalnościach. Od 1959 roku czasopismo przyznaje tytuły Lekkoatlety Roku. W pierwszej edycji rankingu kobiet w 1974 roku za najlepszą zawodniczkę świata uznano Irenę Szewińską. Później dwukrotnie uhonorowano w ten sposób Anitę Włodarczyk (2016, 2017). O tytułach za 2020 rok jeszcze nie poinformowano.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie